Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında toplanıldı

Eskişehir’de İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Projesi çerçevesinde toplantı ve eğitimler yapıldı.Tarım ve Orman Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü...

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında toplanıldı

Eskişehir’de İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Projesi çerçevesinde toplantı ve eğitimler yapıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından yürütülen Türkiye Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Teknik İş Birliği Projesi (TAYDAP) kapsamında Kırsalda Kadın Paydaş Danışma Grubu toplantısı ile Eğitici Eğitimi gerçekleştirildi. Konuyla ilgili İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine Sever bir açıklama yaptı. Müdür Sever, amaçlarının kadın çiftçilerin bilgi taleplerinin ve ihtiyaçlarının hızlı, etkili ve sürdürülebilir bir şekilde karşılanarak verimliliğin artması, çiftçi refahının yükselmesi ve gıda güvenliğinin güvence altına alınmasına katkıda bulunmak olduğunu belirtti.

Programlar iletişim ve yayım metotları, katılımcı program planlama yöntemleri ve tarımsal yayımcılar, danışmanlar için etik ve vaka analizleri eğitimleri verilmesiyle sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35