Sarıcakaya’nın simgesi ’Kocaçay’ kabuk değiştiriyor

Eskişehir Sarıcakaya ilçesinin adeta simgesi olan Kocaçay’ın atıl ve kötü görüntüsünden kurtulması için çalışmalara başlandı.Yıllardır ihmal ve bakımsızlık kurbanı olan ve Sarıcakaya ilçesinin simgesi haline gelen Kocaçay, kötü...

Sarıcakaya’nın simgesi ’Kocaçay’ kabuk değiştiriyor
Eskişehir Sarıcakaya ilçesinin adeta simgesi olan Kocaçay’ın atıl ve kötü görüntüsünden kurtulması için çalışmalara başlandı.
Yıllardır ihmal ve bakımsızlık kurbanı olan ve Sarıcakaya ilçesinin simgesi haline gelen Kocaçay, kötü görüntüsünden nihayet kurtuluyor. Sarıcakaya Belediyesi ve Devlet Su İşleri (DSİ) 3. Bölge Müdürlüğü ekipleri Kocaçay’ın ıslahı çalışması için çalışmalarına başladı. Sarıcakaya’nın merkezinde bulunan Kocaçay, yıllardır devam eden ihmal yüzünden kötü görüntüsüne neşter vurulup modern bir görünüme kavuşacak.
DSİ 3. Bölge Müdürlüğü ekipleriyle koordineli bir şekilde çalışmalara başladıklarını belirten Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler, Kocaçay’ın şimdiki mevcut durumu ile hem görüntü, hem de çevre kirliliğine sebep olduğunu kaydetti. Başkan Güler, yapılan düzenlemeler kapsamında ıslah çalışmalarına başlanıldığını da ifade ederek, “İlçe merkezinde bulunan Koçacay yıllardır atıl durumda idi. Bu görüntüsüyle de hem çevre hem de görüntü kirliliğine neden oluyordu. İlçemizin simgesi haline gelen Koçacay ıslah ve peyzaj düzenleme çalışmaları kapsamında 1 kilometrelik düzenleme ve üzerine 2 adet köprü yapılarak, daha modern bir görünüme kavuşacaktır” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35