banner43

Porsuk Çayı Dondu, Vatandaşlar Telefona Sarıldı

Eskişehir’de dün gece itibariyle etkisini arttıran soğuk hava nedeniyle kent merkezinden geçen Porsuk Çayı dondu.Gece saatleri itibari ile yaklaşık eksi 10 dereceleri gören termometreler, şehir merkezinden geçen Porsuk Çayını etkileyerek,...

Porsuk Çayı Dondu, Vatandaşlar Telefona Sarıldı
Eskişehir’de dün gece itibariyle etkisini arttıran soğuk hava nedeniyle kent merkezinden geçen Porsuk Çayı dondu.
Gece saatleri itibari ile yaklaşık eksi 10 dereceleri gören termometreler, şehir merkezinden geçen Porsuk Çayını etkileyerek, yüzeyinin buz tutmasına neden oldu. Yaklaşık 3-3,5 santimetre olan buz tabakası yağan kışa süreli kar ile birlikte Porsuk Çayı adeta beyaz bir duvağı andırdı. Eskişehirli vatandaşlar ise, cep telefonları, fotoğraf makinelerine sarılarak bu güzel görüntüyü fotoğrafladı. Köprübaşı mevkiinde de vatandaşlar, donan çay üzerine konan güvercinleri yemleyerek, ilginç görüntüler oluşturdu.
Şehir dışından Eskişehir’e gelen bazı vatandaşlar, Porsuk Çayı için şehrin incisi olarak söylendiğini, çayın donmasıyla birlikte beyaz görünüm alan Porsuk’un gerçekten büyük bir inci gibi olduğunu söylediler.
Öte yandan alınan bilgiye göre, görevlilerin Pazartesi günü buz tabakasının kalınlığına göre çay üzerindeki buz tabakasını kırmaya başlayacağı öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35