Odunpazarı’ndan "Güneydoğu Anadolu Türküleri" Konseri

Odunpazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından "Güneydoğu Anadolu Türküleri" adlı Türk Halk Müziği konseri düzenlendi.Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen konsere, Odunpazarı...

Odunpazarı’ndan "Güneydoğu Anadolu Türküleri" Konseri
Odunpazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından "Güneydoğu Anadolu Türküleri" adlı Türk Halk Müziği konseri düzenlendi.
Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen konsere, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt adına Başkan Vekili İbrahim Arslan, Odunpazarı Belediyesi meclis üyeleri, başkan yardımcıları, daire müdürleri ve çok sayıda sanatsever katıldı.
İbrahim Eke’nin hazırlayıp yönettiği konserin ilk bölümünde sahneye çıkan Fatma Şahin, seslendirdiği Şanlıurfa yöresinden “Ah Çekip Aleme Eylerim Feryat”, “Arap Atı Gibi Sallar Başını” ve Gaziantep yöresinden “Alaydım Elin Elime” gibi seçme türkülerle başarılı bir performans sergileyerek seyirciden tam not aldı.
Konserin ikinci bölümünde sahne alan, O Ses Türkiye yarışmasında başarılı performansıyla tanıdığımız Osman Vahit Özdal da, Diyarbakır yöresinden “Yaş Destanı”, Kerkük Yöresinden “Evlerinin Önü Yonca” ve Şanlıurfa yöresinden “Haydi Gidek Mersine” gibi seslendirdiği birbirinden güzel türkülerle geceye katılanları sesiyle büyüledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35