İmam Hatip Ortaokullarına yönelik sağlık tarama programı sürüyor

Eskişehir Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kadir Demirel; İmam Hatip Ortaokullarına yönelik sağlık tarama programı çalışmaları hakkında bilgi verdi.Dr. Demirel, Eskişehir Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile...

İmam Hatip Ortaokullarına yönelik sağlık tarama programı sürüyor

Eskişehir Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kadir Demirel; İmam Hatip Ortaokullarına yönelik sağlık tarama programı çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Dr. Demirel, Eskişehir Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde, Odunpazarı ve Tepebaşı bölgesindeki İmam Hatip Ortaokullarına yönelik sağlık tarama programı çalışmaları 27 Mart 2017 tarihinde başladığını belirtti. Dr. Kadir Demirel, "Program kapsamında taramalar hekim, diyetisyen, ebe ve hemşireden oluşan ekipler tarafından yapılmaktadır. Sağlık personelimiz tarafından öğrencilere “sağlıklı beslenme hareketli yaşam ve obeziteden korunma” konularında eğitim verilmekte, göz tarama testi, boy, kilo, tansiyon ölçümü ve beden kitle indeks değerlendirmesi yapılmaktadır. Öğrencilere sağlıklı büyüme ve gelişmelerine yönelik beslenme ve yaşam davranışı kazandırmak amacıyla bilgi ve danışmanlık hizmeti verilerek, değerlendirme sonrası gereklilik durumunda aile hekimlerine yönlendirilme yapılmaktadır" diye kaydetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35