Eskişehir halkı sıcak havalardan bunaldı

Eskişehir’de, güneşin kendini neredeyse gün boyunca etkili bir şekilde göstermesi ve hava sıcaklığının öğlen saatlerinde 37 dereceye kadar yükselmesi halkı bunalttı.Meteorolojik verilerek göre Eskişehir’de hafta sonuna kadar güneşli...

Eskişehir halkı sıcak havalardan bunaldı

Eskişehir’de, güneşin kendini neredeyse gün boyunca etkili bir şekilde göstermesi ve hava sıcaklığının öğlen saatlerinde 37 dereceye kadar yükselmesi halkı bunalttı.

Meteorolojik verilerek göre Eskişehir’de hafta sonuna kadar güneşli ve sıcak bir hava hüküm sürecek. Pazar günü beklenen hafif yağışların ardından hafta başı sıcaklıklar 20’li değerlere düşecek. Salı günü 23 derece kadar inmesi beklenen hava sıcaklığı, hafta sonuna kadar bu değerlerde devam edecek. Hafta ortasında hafif yağışlarla birlikte çarşamba günü gece sıcaklığı 11 dereceye kadar inecek. Hafta sonunu doğru hava sıcaklığının yeniden artışa geçmesi bekleniyor.

Bu arada vatandaşlar bunaltıcı sıcaklardan kurtulmanın yollarını arıyor. Bol bol su tüketen vatandaşlar gölge yerlerde bulunmayı veya yürümeyi tercih ediyor. Bunaltıcı havanın tahammül sınırını aştığını belirten Özcan Sonyürek, Eskişehir’in yazın bir hayli sıcak olduğunu belirterek, "Eskişehir’de havalar çok sıcak bu aralar. Sıcaktan dolayı işlerimiz yoğun olduğu için çalışamıyoruz. Bir an önce havalar biraz soğusa da rahatlasak diye bekliyoruz. Yazın kışı, kışın da yazı arıyoruz. Eskişehir’in yazı ayrı bir sıcak" ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35