Damla ekibi ESOGU Tömer’de etkinlik gerçekleştirdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen gönüllülük projesi olan Damla projesi "Eskişehir Damla Ekibi”, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGU) Türkçe Öğretim ve Araştırma Merkezi’nde (TÖMER) bu sene yeni gelerek Türkçe...

Damla ekibi ESOGU Tömer’de etkinlik gerçekleştirdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen gönüllülük projesi olan Damla projesi "Eskişehir Damla Ekibi”, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGU) Türkçe Öğretim ve Araştırma Merkezi’nde (TÖMER) bu sene yeni gelerek Türkçe eğitimine devam eden uluslararası öğrencileriyle bir etkinlik gerçekleştirdi.

Etkinlik çerçevesinde yaptıklarını Damla Eskişehir Temsilcisi Elif Nur Oktar anlattı. Elif Nur “Bugün dilimizi öğretmek gibi kıymetli görevi üstlenen öğretmenlerimize vefamızı göstermek adına anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdik ve Öğretmenler Gününü kutladık. Aynı zamanda birçok uluslararası öğrenciye hayalleri tebessümle renklendiren Damla Projesi tanıtıldı. Damla ruhunu her şekilde paylaşmanın sevinci yaşanırken, uluslararası öğrencilerin ülkemizi daha yakından tanıması, bizim de onların kültürünü öğrenmemiz ve ülkeler arasında kardeşliği arttırılması adına bir adım atılmış oldu” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35