Başkan Ataç’tan Bey-Der’e ziyaret

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Beylikova ve Köyleri Sosyal, Kültür Dayanışma Derneği’ni (BEY-DER) ziyaret etti.Ziyarette Başkan Ataç, BEY-DER Başkanı Tolga Savaş’ın yanı sıra çok sayıda Beylikovalı vatandaş ile bir araya...

Başkan Ataç’tan Bey-Der’e ziyaret

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Beylikova ve Köyleri Sosyal, Kültür Dayanışma Derneği’ni (BEY-DER) ziyaret etti.

Ziyarette Başkan Ataç, BEY-DER Başkanı Tolga Savaş’ın yanı sıra çok sayıda Beylikovalı vatandaş ile bir araya gelerek sohbet etti. CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç’ın da bulunduğu toplantıda Tepebaşı Belediyesi’nin temiz enerji çalışmalarına ilişkin bilgilendirmelerde bulunan Ataç, Alpu’ya yapılması planlanan kömürlü termik santral konusuna da değinerek, “Biz hizmet binamızı panellerle donattık, su sporları merkezimizi panellerle donattık ve elektrik üretiyoruz. Yakakayı’da aynı şekilde güneşten yararlanarak hayvancılığa katkı sağlıyoruz. Temiz enerji varken neden şehrimizi, bu verimli toprakları riske atacağız? Alpu Ovası’na kurulacak bu tesis sadece kendi alanını değil tüm bölgeyi tehdit ediyor. Kömürlü termik santral yapılırsa Beylikova’ya da olumsuz etkileri olacaktır” şeklinde konuştu.

Beylikova ve Köyleri Sosyal, Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Tolga Savaş da Başkan Ataç’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür plaketi takdim etti. Ziyaret, dernek binası önünde çektirilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35