banner43

İspirli Yeniden Şube Başkanlığına Seçildi

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Erzurum Şubesi Genel kurul toplantısı yapıldı. Mevcut Başkan M. Hanefi İspirli yeniden şube başkanlığına seçildi.Öğretmenevi Salonu’nda bugün gerçekleştirilen Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi...

İspirli Yeniden Şube Başkanlığına Seçildi
Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Erzurum Şubesi Genel kurul toplantısı yapıldı. Mevcut Başkan M. Hanefi İspirli yeniden şube başkanlığına seçildi.
Öğretmenevi Salonu’nda bugün gerçekleştirilen Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi Genel Kurulu’nda divan başkanlığını Türkiye Yazarlar Birliği Onursal genel Başkanı D. Mehmet Doğan yaptı.
Genel kurulun açılışında konuşan Türkiye Yazarlar Birliği Onursal genel Başkanı D. Mehmet Doğan, TYB Erzurum Şubesinin şubeler arasında en faal olan şubelerden biri olduğunu söyledi.
Genel kurulda konuşan TYB Erzurum Şube Başkanı M. Hanefi İspirli, “Erzurum’da gerçekleştirdiğimiz kültür-sanat-edebiyat faaliyetleri ile Erzurumlu hemşerilerimizin, kültür dostlarının takdirini toplamış bulunan derneğimiz 900’ün üzerinde derneğin bulunduğu Erzurum’da bir çok zorluğa ve üzülerek söylüyorum engelleme çalışmasına rağmen farklı ve anlamlı çalışmalar yürütüyor. Bu şehrin manevi iklimine katkı yapmak, insanımıza “yazarak okuyarak” dokunmak hedefi olan derneğimizin önümüzdeki süreçte de önemli çalışmalara imza atacağını ifade etmek isterim.” dedi.
Yönetim ve Denetim Kurulu raporlarının ibra edilmesinin ardından seçime geçildi. Yapılan seçimde M. Hanefi İspirli yeniden başkanlığa seçilirken, yönetim kurulu üyeliklerine Yusuf Kotan, Muhammet İkbal Bakırcı, İsmail Bingöl ve Ömer Özden, Denetim Kurulu üyeliklerine Ferit Karaköse, Ayhan Türkez ve M. Yaşar Genç, Üst kurul delegeliklerine ise Hakan Hadi Kadıoğlu, Talat Uzunyaylalı, Erdoğan Erbay, Salih Lütfü Şengül, Cengiz Alyılmaz, Abdulkerim Dinç ve M. Halis Özsoy seçildiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35