banner43

ASİMED Başkanı Savaş Eğilmez: “Önce sözde soykırım, şimdi de terör”

Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMED) Başkanı Savaş Eğilmez, dün yazılı ve görsel medyada Türk asıllı Alman yönetmen Fatih Akın’ın PKK terör örgütünün Suriye’deki uzantısı YPG hakkında bir film hazırlığında...

ASİMED Başkanı Savaş Eğilmez: “Önce sözde soykırım, şimdi de terör”

Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMED) Başkanı Savaş Eğilmez, dün yazılı ve görsel medyada Türk asıllı Alman yönetmen Fatih Akın’ın PKK terör örgütünün Suriye’deki uzantısı YPG hakkında bir film hazırlığında olduğuna dair haberler yayınlandığını kaydederek, “Fatih Akın kendi sosyal medya hesabında YPG terör örgütünün, diğer terör örgütü DEAŞ’a karşı yaptığı sözde mücadeleyi tasvir eden ‘DEAŞ’ı Yok Et’, ‘YPG ve YPJ Özgürlük Savaşçılarını Destekle’, ‘Rajova’daki Demokratik Devrimi Savun’ başlıklarıyla bir afiş yayınlayarak film projesinin başladığını duyurduğunu kaydederek bu duruma tepki gösterdi.

Fatih Akın’ın daha önce de Avrupa’daki Ermeni diasporanın sponsorluğunda “Cut (Kesik)” isimli film çektiğini ve bu filmde Türklere olmadık hakaretlerde bulunduğunu belirten ASİMED Başkanı Savaş Eğilmez, “Filmdeki tarafgirliği uzun uzun anlatmaya gerek yok. Filmin hemen başındaki ‘İmparatorluktaki Azınlıklar Bir Gecede Düşman İlan Edildiler’ ifadesi filmin ne kadar subjektif ve hangi amaçla kurgulandığını özetliyor. Bu filmin istenilen etkiyi yapamaması ve ilgi görmemesinin yegâne sebebi, senaryonun başından sonuna yanlı ve açık bir şekilde taraf olmasıdır. Az da olsa tarihle ilgili olan herkes, filmin tamamen Ermeni propagandasına hizmet ettiğini görür.” dedi.

Akın’ın, 2007’den sonra yaptığı sekiz filmde herhangi bir başarı elde edemediğni, 2014 yılında dünya kamuoyunda tartışmalı bir konu üzerinde, taraf olarak film yapıp ve Ermeni diasporasının desteği ile yeniden gündeme gelmeye çalıştığını ifade eden ASİMED Başkanı Savaş Eğilmez, “Önce Ermeni diasporasının verdiği at gözlüğünü takarak film yapan Akın, şimdi de Türkiye karşıtı her türlü terörü destekleyen Almanya’nın verdiği at gözlüğü ile yapacağı filmle gündeme gelip, para kazanmaya çalışıyor. Yönetmenin paylaştığı afişten de anlaşıldığı üzere PKK terör örgütünün şubeleri olan YPG ve YPJ’nin bölgedeki Türk, Arap ve Kürtlere karşı yaptığı katliamlardan, tecavüzlerden ve gasplardan hiç bahsedilmeyecek. Terör örgütünün, Türk Devletinin güvenlik güçlerine, öğretmenlerine, doktorlarına ve sivil vatandaşlarına yönelik yaptığı hain ve vahşi saldırıları kurgulayıp sinema perdesine taşımayacak. Bu projeyle terör örgütü YPG’yi özellikle kadın militanları üzerinden allayıp, pulllayıp dünya kamuoyuna sözde özgürlük savaşçıları olarak pazarlayacak. Yönetmen bu filmle ABD ve Avrupanın Orta Doğu’daki çıkarlarına hizmet ederken, Türkiye’nin haklı mücadelesinde biraz daha yanlızlığa itilmesine neden olacaktır. Biz yine de belki yaptığı “Cut (Kesik)” filminden sonra bir kez daha kandırılmıştır diye düşünerek, Fatih Akın’a PKK/YPG/YPJ’nin nasıl eli kanlı bir terör örgütü olduğunu, insanları nasıl katlettiğini, sivil halkın malını, mülkünü nasıl gasbettiğini, bunların kimlere uşaklığık ettiğini anlatan bir dosyayı kendisine gönderdik. Söz konusu proje yapım aşamasına geçerse kendisine “Cut (Kesik)” filminde kullandığı eskimiştir diye, yeni bir at gözlüğü göndereceğiz.” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35