AK Parti Erzurum İl Başkanı Öz: “15 Temmuz ruhu ile yeniden meydanlarda olacağız”

Terör örgütü FETÖ’nün TBMM’yi bombalamaya kadar götürdüğü hain darbe girişiminin birinci yıldönümüne bir gün kala Erzurum’da demokrasi nöbeti tutulacağını, açıklayan AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz,’ Nene Hatun’un...

AK Parti Erzurum İl Başkanı Öz: “15 Temmuz ruhu ile yeniden meydanlarda olacağız”

Terör örgütü FETÖ’nün TBMM’yi bombalamaya kadar götürdüğü hain darbe girişiminin birinci yıldönümüne bir gün kala Erzurum’da demokrasi nöbeti tutulacağını, açıklayan AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz,’ Nene Hatun’un yiğit torunları, yiğit Dadaşlar ile ‘15 Temmuz’u unutmadık, unutturmayacağız.’ sloganı ile 15 Temmuz’un ruhu ile yeniden meydanlarda olacağız’ dedi.

Türk halkının 15 Temmuz akşamında çok önemli bir badireyi millet olarak atlattıklarını açıklayan AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

’15 TEMMUZ HALKIN DİRİLİŞİDİR, VATAN SEVGİSİDİR, BAYRAK SEVGİSİDİR’

‘FETÖ terör örgütünün hain darbe girişiminin devleti ele geçirmeye yönelik yapılan bir operasyondu. 15 Temmuz benim için büyük ihanet ve büyük cesarettir. Halkın dirilişidir. Birlik ve beraberliğin sesidir 15 Temmuz. Asla unutmayalım, unutturmayalım. Bizler bağımsızlığı karakter benimseyen bir ecdadın torunlarıyız. 102 yıl önce Çanakkale’de vatan ve millet sevgisiyle gözünü kırpmadan siperlerden siperlere kahramanlık taşıyan bir neslin evlatlarıyız.

‘CUMHURBAŞKANIMIZIN ÇAĞRISI İLE DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKILMIŞTIR’

Toprağımızın birliği, insanlarımızın kardeşliği, ülkemizin huzuru adına, genciyle yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle vatan sevgisini canından öte sayan bir neslin mirasçılarıyız. 15 Temmuz kanlı darbe teşebbüsü sırasında yaşananlar, milletimizin asırlar öncesinden bugünlere bağımsızlık uğruna verdiği mücadelenin aynasıdır. Hiçbir silah yoktur ki bir milletin inancı, azmi ve kararlılığı karşısında yenilmesin, hiçbir kötülük yoktur ki demokrasi ve bağımsızlık uğruna her şeyi göze almış bir milletin karşısında diz çökmesin. O gece vatan, demokrasi ve bağımsızlık uğruna mücadele veren kahraman insanımız asırlar öncesinde olduğu gibi yine aynı kararlılıkla yaşadığı toprakları ve şanlı tarihini korumanın, istikbalinin yegâne unsuru olduğunu tüm dünyaya haykırmıştır. Milletimiz, bu ülkeyi bölmek isteyen vatan hainlerine layıkıyla cevabını vermiştir. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın çağrısıyla demokrasiye sahip çıkmış, vatan toprağına sahip çıkmıştır.

‘NENE HATUN TORUNLARI İLE 15 TEMMUZ RUHUNU YAŞATACAĞIZ’

Milletin silahını millete doğrultan, demokrasimize darbe indirmek isteyen, aydınlık geleceğimizi yok etmeye azmeden vatan hainleri, ölüme meydan okuyarak sokaklarımızı dolduran kahraman milletimizin verdiği fedakâr mücadeleyle başarısızlığa ve bozguna uğratılmıştır. Şehitlerimizin emaneti olan bu topraklarda, aynı inanç ve vatan sevdasıyla güzel Türkiye’mizin aydınlık geleceği için mücadele etmeye devam edeceğiz. Çünkü biz birliğin gücüne inanıyor, yüreklerimizin bu vatan uğruna asırlardır aynı duygularla çarptığını biliyoruz. Dadaşların kahramanca o gece gösterdiği kararlılığı 15 Temmuz akşamı Polis Evi önünde toplanarak birlik, beraberliğimizi yeniden göstereceğiz. FETÖ’nün hain darbe girişimi 15 Temmuz bir demokrasi zaferidir. Erzurumlu hemşerilerimi bütün siyasi partileri, dernekleri, vakıfları, sivil toplum kuruluşlarını 15 Temmuz’u anma adına davet ediyorum. İnanıyorum ki, Dadaşlar diyarı Erzurum yine 15 Temmuz 2017 gecesinde Cumhuriyet Caddesini tıklım tıklım dolduracak ve 1 yıl öncesine yakışır şekilde o geceyi sabah namazıyla beraber tamamlamış olacağız. Bu vesileyle, bağımsızlığımız ve demokrasimiz uğruna mücadele veren 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum.’
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35