banner43

Gençlere Kudüs anlatıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce düzenlenen "Medeniyetimizin Keşfi: Kudüs" projesi kapsamında Kudüs’e giden gençler izlenimlerini öğrencilere anlattılar. Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrencilere yaşadıklarını...

Gençlere Kudüs anlatıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce düzenlenen "Medeniyetimizin Keşfi: Kudüs" projesi kapsamında Kudüs’e giden gençler izlenimlerini öğrencilere anlattılar. Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrencilere yaşadıklarını ve izlenimlerini aktaran Elazığ Gençlik Merkezi’nden Gençlik Lideri Mehmet Erdi Çiçek öğrencilerden tarafından ilgi ile takip edildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı gençlerin bilgi ve kültürel alt yapılarını sağlam temeller üzerine inşa etmiş bir kuşak olmaları ve geleceğe daha donanımlı şekilde hazırlanmalarını sağlamak, bölgenin başta İslam medeniyetleri olmak üzere dünya medeniyetleri açısından önemi konusunda farkındalık oluşturmak ve inanç, siyaset, kültür, tarih açısından öne çıkan öğeleri gençlerle yerinde paylaşarak Kudüs konusunda bilinç geliştirmek amacıyla "Medeniyetimizin Keşfi: Kudüs" projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında katılımcı gençler Yafa, Kudüs, Eriha, El Halil, Beytüllahim şehirlerini ziyaret ettiler. Gençler, her adımı tarih, her adımı medeniyet kokan Kudüs topraklarında başta Mescid-i Aksa Camii olmak üzere Zeytin Dağı, Burak Mescidi, Muallak Kayası, Kadim Mescit, Hz. Fatıma Mihrabı gibi tarihi ve dini açısından önem taşıyan yerleri ziyaret edip dinlerin, kültürlerin ve medeniyetlerin bir arada bulunduğu coğrafyayı tanıma ve yaşama imkânı buldular. Yurda dönen gençler gördüklerini ve yaşadıklarını öğrencilere aktarıp onların da Kudüs hakkında bilgi sahibi olmalarını amaçlıyorlar. Bu kapsamda Kudüs’e giden gençlerden Mehmet Erdi Çiçek Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilere Kudüs izlenimlerini aktardı. “Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın Müslümanlar olarak İslamiyet’teki yeri ve önemini anlatmak ve o bilince sahip olmalarına yardımcı olabilmek için liseli gençlere görseller eşliğinde sunum yapıldı. Kudüs’e git, Kudüs’ü oku, Kudüs’ü anla, Kudüs’ü anlat, Kudüs’ü hisset, Kudüs için çalış, Kudüs için plan yap ,Kudüs için fedakar ol. “Kalbinde Kudüs Yoksa, Senin Kalbin Yoktur” sloganıyla yola çıkılan proje ile gençlere Kudüs’ü anlatmaya devam edileceği bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35