Erzincan’da Cumartesi Pazarını denetledi

ERZİNCAN BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ CUMARTESİ PAZARINDAKİ PAZAR ESNAFINI İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ YENİ TİP KORONA VİRÜS (KOVİD-19) TEDBİRLERİ ÇERÇEVESİNDE ALDIĞI ÖNLEMLERE UYMA KONUSUNDA UYARDI.

Erzincan’da Cumartesi Pazarını denetledi

Erzincan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri Cumartesi Pazarındaki pazar esnafını İçişleri Bakanlığının yeni tip korona virüs (kovid-19) tedbirleri çerçevesinde aldığı önlemlere uyma konusunda uyardı.

Her bir tezgah ve sergi arasında en az 3 metre mesafe olacak şekilde düzenlenmesine uyulup uyulmadığını denetleyen Zabıta ekipleri pazar esnafını ambalajsız satılan yaş sebze ve meyvelerin tüketicilere temas ettirmeden, doğrudan kendisi tarafından hijyen koşullarına dikkat ederek poşetlemesi doğrultusunda uyardı.

Ayrıca Erzincan Belediyesi zabıta ekipleri, yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri çerçevesinde, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanların ikametlerinden ayrılmasının kısıtlanması ve yasaklanması uygulamasına uymayıp pazar alışverişine çıkan vatandaşları bir ihtiyacının olması durumunda 155, 112 ve 156 numaralarını arayabilecekleri konusunda bilgilendirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35