Engelli bireylerden Vali Arslantaş’a ziyaret

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde barınmaya ve korunmaya muhtaç öğrenciler Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ı makamında ziyaret ettiler.Engellilerin sorunlarını çözmek,...

Engelli bireylerden Vali Arslantaş’a ziyaret

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde barınmaya ve korunmaya muhtaç öğrenciler Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ı makamında ziyaret ettiler.

Engellilerin sorunlarını çözmek, engelli bireylerin toplumda var oldukları noktasında yaptıkları çalışmalara her zaman destek veren Vali Ali Arslantaş’a teşekkürlerini ileten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammer Doğan, hafta içerisinde gerçekleştirilecek olan faaliyetler hakkında ise bilgiler verdi.

Gerçekleştirilen ziyarette engelliliğin doğuştan olabileceği gibi insan hayatının herhangi bir döneminde meydana gelebileceğini söyleyen Vali Arslantaş, “Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, toplumla bütünleşmelerini ve geleceğe umutla bakabilmelerini sağlamak, onları toplumsal hayatta etkin ve verimli kılmak için toplumda farkındalık oluşturmak maksadıyla her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arası Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır. Engellilerimizin problemlerine çözüm aramak, onların temel ihtiyaçlarını karşılamak ve toplumla bütünleşmelerini sağlamak hepimizin ortak sorumluluğudur. Engelli bireylerimize destek olan, katkıda bulunan başta aileleri olmak üzere herkesi teşekkür eder, bütün engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine en içten sevgi ve selamlarımı sunarım.” Dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35