banner43

Uzmanlar Uyarıyor: Merdiven Altı Araç Kiralama Firmalarına Dikkat!

Araç kiralamak sadece aracı teslim alıp, teslim etmekle bitmeyen bir süreci ifade etmektedir. Kiralık araçlar sizi ve sevdiklerinizi güvenli olarak hedeflerine ulaştırmalıdır. Bunun içinde gerekli periyodik bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Araç kiralama şirketleri arasından seçim yaparken yukarıda bahsedilen kriter başta olmak üzere birçok kritere dikkat etmek gereklidir.

Uzmanlar Uyarıyor: Merdiven Altı Araç Kiralama Firmalarına Dikkat!
Araç kiralamak sadece aracı teslim alıp, teslim etmekle bitmeyen bir süreci ifade etmektedir. Kiralık araçlar sizi ve sevdiklerinizi güvenli olarak hedeflerine ulaştırmalıdır. Bunun içinde gerekli periyodik bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Araç kiralama şirketleri arasından seçim yaparken yukarıda bahsedilen kriter başta olmak üzere birçok kritere dikkat etmek gereklidir. Merdiven altı araç kiralama şirketlerinin hızla arttığı günümüzde, araç kiralamanın başınıza büyük dertler açabileceğini unutmamalısınız. Merdiven altı araç kiralama şirketlerinden tahsis edilen araçlar planlarınızın bozulmasına hatta zor durumda kalmanıza bile neden olabilmektedir.

Uzmanların yaptıkları açıklamalar araç kiralama şirketlerinin güvenirliğine ve tanınmışlığına dikkat çekmektedir. Alanında uzman kiralama şirketlerini tercih ederek planlarınızı sorunsuzca gerçekleştirebilirsiniz. Merdiven altı diye tabir edilen, araç kiralama işinde profesyonel olmayan firmalardan kiralanan araçlar sizleri yarı yolda bırakabilir. Bu durumu birkaç örnek durumla açıklayalım;

Merdiven altı bir şirketten veya şahıstan kiralanan araç ile kaza yaptığınızı düşünün. İlgili kişi veya firma kazanın bedelini sizden tahsil etmek isteyebilir. Bilindik ve profesyonel kiralama şirketleri ise “kiralık araç kaskosu/sigortası ” adında bir sigorta ile çalışmaktadır. Bu sigorta aracın kaza durumda çekilmesi, onarılması gibi adımları içerisinde barındırmaktadır.

Şahıslardan kiraladığınız araçlar ile yolda kaldığınızı düşündüğünüzde, kiraladığınız kişi arabanın arızasının onarılmasını sizlerden talep edebilir. Fakat kurumsal ve profesyonel bir kiralama şirketi aracı yetkili servise çektirirken, müşteri memnuniyeti adına denk bir aracı size tahsis ederek işlerinizin aksamasının önüne geçebilir.

Uzmanların yaptıkları açıklamalar profesyonel ve kurumsal araç kiralama şirketlerinin tercih edilmesinden yanadır. Kurumsal firmalar araç kiralama öncesi, sonra ve araç sürüş esnasında yaşanacak olumsuz durumlardan müşteri ve firmanın sorumluluklarının açık bir biçimde belirlendiği sözleşmeleri sizlere sunmaktadır. Sözleşme kuralları çerçevesinde aracı teslim alarak, aynı kurallar çerçevesinde teslim edersiniz. Böylece bildiğiniz kurallara göre hareket eder, sorunların çözümü için talepte bulunabilirsiniz. Merdiven altı kiralama şirketlerinde ise sözleşme bulunması oldukça zordur. Hatta birçok şahıs veya şirketin kredi kartı kullanamadığından dolayı “açık senet” adı altında senet imzalanması bile talep edilebilir.

Araç kiralamanın sorunsuz tamamlanması hem de araç kiralamanın keyfini yaşamanız adına kurumsal firmaları tercih etmeniz kendinizi güvende hissetmeniz için oldukça önemlidir.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2016, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35