Trimbox’ın ‘Birlikte Kalkınma Projesi’ tanıtıldı

Yurttaş Holding kuruluşları arasında yer alan Trimbox’ın Birlikte Kalkınma Projesi’nin (BİRKAP) tanıtımında holdingin Yönetim Kurulu Başkanı Evren Yurttaş, "Birlikte kalkınmak ayrı ayrı kalkınmaktan daha etkilidir. 5 yılın kalkınma...

Trimbox’ın ‘Birlikte Kalkınma Projesi’ tanıtıldı

Yurttaş Holding kuruluşları arasında yer alan Trimbox’ın Birlikte Kalkınma Projesi’nin (BİRKAP) tanıtımında holdingin Yönetim Kurulu Başkanı Evren Yurttaş, "Birlikte kalkınmak ayrı ayrı kalkınmaktan daha etkilidir. 5 yılın kalkınma planı kapsamında sizleri de projemize davet ediyoruz" dedi.

Yurttaş Holding kuruluşları arasında yer alan Trimbox’ın Birlikte Kalkınma Projesi’nin (BİRKAP) tanıtımı yapıldı. Televizyon ve radyo programcısı Kadir Çöpdemir’in sunuculuğunu yaptığı geceye; Yurttaş Holding ailesinin yanı sıra, Birlikte Kalkınma Projesi’nin mevcut hissedarları, potansiyel hissedarları ve şehirdışından katılanlar da olmak üzere 500 kişi iştirak etti.

Tanıtım toplantısında konuşan Yurttaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Elektronik Mühendisi Evren Yurttaş, "Birlikte kalkınmak ayrı ayrı kalkınmaktan daha etkilidir. 5 yılın kalkınma planı kapsamında sizleri de projemize davet ediyoruz" diye konuştu.

Yurttaş, holding kuruluşları arasında yer alan Trimbox’ın Türkiye’nin ilk TSE belgeli icadı olduğunu söyleyerek, "Bu icatla, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’ndan ‘Bursa’nın Mucidi’ ödülünü de aldık. Yüzde 95 yerlilik oranı ile orta yüksek teknoloji sınıfında dünyanın yüzde 60’ında tescilli bulunan ve Bursa’da üretilen Trimbox, fabrikalardaki ve evlerdeki elektronik cihazların yüksek voltaj yüzünden arızalanmasını, elektronik kartlarının yanmasını ve yangınlara neden olmasını önlüyor. Ürünümüz sanayi kuruluşları başta olmak üzere elektrik kullanan tüm birimlerde yüksek voltaja bağlı sorunları yüzde 100 çözüyor".

"Zekâya, bilime ve inovasyona yatırım"

10 yıl önce Trimbox’ı üretip kullanıma sunduklarını, ‘Siz uyurken elektrik uyumaz’ diyerek çalışmalarını sürdürdüklerini hatırlatan Yurttaş, şimdi de kısa adı BİRKAP olan Birlikte Kalkınma Projesini geliştirdiklerini ifade etti.

BİRKAP’ı ilk kez tanıttıkları için heyecanlı olduklarının altını çizen Yurttaş, "Yerli ve milli tasarımların marka haline gelmesi, küçük sermayelerin ekonomiye katılımının sağlanması için ‘birlikte kalkınıyoruz’ sloganıyla hareket eden birlik ve kalkınma organizasyonu olan Birlikte Kalkınma Projesi ile zekâya, bilime ve inovasyona yatırım yapıyoruz. Basit bir örnekle matematiksel modellemek gerekirse; (1 +1 + 1) = 3 ederken, (1+1+1) =9 ediyor. Bu örnekten de hareketle BİRKAP ‘birlikte kalkınma’ için fırsatlar sunuyor" dedi.

"Bizlere güç kattınız"

Yurttaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Harita Mühendisi Atilla Yurttaş ise "Bu önemli gecemizi ülkemizin birçok ilinden gelip onurlandıran dostlarımıza teşekkür ediyoruz. 10 yıl önce çıktığımız bu yolculukta şu an böyle güzel bir noktada olduğumuzu görmek bizleri onurlandırıyor. Yanımızda olan ve ‘Birlikte Geleceğe’ diyerek bizlere değer ve güç katan kıymetli misafirlerimize teşekkür ediyoruz.

Evren Yurttaş’ın yaptığı sunumun ardından, BİRKAP ödül törenine geçildi. BİRKAP’ta ilk hisseyi alanlara ve projenin gelişmesinde destek verenlere ödülle birlikte teşekkür plaketi takdim edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35