Burhaniye’de belediye zeytin hasadına başladı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Körfezin en büyük zeytin üreticilerinden biri olan Burhaniye Belediyesi yeni sezon için kolları sıvadı. Büyükşehir Yasası ile birlikte köy mallarının Burhaniye Belediyesine aktarılmasının ardından kendi...

Burhaniye’de belediye zeytin hasadına başladı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Körfezin en büyük zeytin üreticilerinden biri olan Burhaniye Belediyesi yeni sezon için kolları sıvadı. Büyükşehir Yasası ile birlikte köy mallarının Burhaniye Belediyesine aktarılmasının ardından kendi zeytinyağını üretmeye başlayan Belediye, 2018 sezonu zeytin hasadına başladı.

Burhaniye Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde tek tek özenle toplanan zeytinler, itina ile sıkılarak satışa hazır hale getiriliyor. Erken Hasat Soğuk Sıkım olarak üretilen belediye zeytinyağları da satışa sunuldu. Zeytinleri toplayan işçilere kolaylıklar dileyen Belediye Başkanı Necdet Uysal, “Zeytin sezonunun başlaması ile birlikte işçilerimiz de zeytinlerimizi toplamaya başladılar. Özenle ve son sistem yöntemlerle toplanan zeytinlerimiz bekletilmeden sıkılıyor. Soğuk sıkım yöntemiyle elde edilen zeytinyağları da yine Burhaniye Belediyesi markası adı altında satılıyor. Ben, bütün zeytinci kardeşlerimize yeni sezonunun hayırlı olması diliyor bereketli bir yıl geçirmelerini diliyorum” dedi. Burhaniye Belediyesi geçtiğimiz yıl 14 ton zeytinyağı üretmişti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35