PAÜ’nün dünyanın farklı ülkelerindeki öğrencileri bayramı ‘Türkçe’ videoyla kutladılar

LİSANS VE LİSANSÜSTÜ DÜZEYİNDE EĞİTİM ALMAK İÇİN, DÜNYA’NIN FARKLI COĞRAFYALARINDAN PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ DİL ÖĞRETİMİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (PADAM)’IN ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİ, ÜLKELERİNE DÖNMELERİNE RAĞMEN HAZIRLADIKLARI VİDEO İLE TÜRK HALKININ RAMAZAN BAYRAMI’NI TÜRKÇE KUTLADI.

PAÜ’nün dünyanın farklı ülkelerindeki öğrencileri bayramı ‘Türkçe’ videoyla kutladılar

Dünyanın farklı coğrafyalarından Pamukkale Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde (PADAM) eğitim alan öğrenciler, ülkelerine dönmelerine rağmen hazırladıkları video ile Türk halkının Ramazan Bayramı’nı Türkçe kutladı.

PADAM’da aldıkları bir yıllık Türkçe eğitiminin sonunda PAÜ’nün farklı fakültelerinde lisans ve lisansüstü eğitimlerine devam eden uluslararası öğrenciler, korona virüs (Covid-19) salgınının görülmesi ile birlikte örgün eğitime ara verilmesinin ardından ülkelerine döndüler. Ancak Türkiye’yi ve PAÜ’yü unutmayan öğrenciler, internet üzerinden bir araya gelerek, kendi imkanlarıyla çektikleri görüntüler ile Türk halkının Ramazan Bayramı’nı kutladılar. Kazakistan, Sudan, Afganistan, Nepal, Madagaskar, Somali, Mısır gibi dünyanın farklı kıtalarından gelen PAÜ’nün uluslararası öğrencileri, içten gelen duygularını ve iyi dileklerini Türkçe olarak dile getirip Türk milletinin bayramını kutladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35