Öğretmen adaylarından sosyal sorumluluk projesi

Kırıkkale Üniversitesi öğrencileri düzenlediği etkinlikle ilkokul öğrencileriyle birlikte eğlenceli eğitim aktiviteleri yaptılar.Kırıkkale Üniversite Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği öğrencileri “Sosyal bilgiler öğretmen...

Öğretmen adaylarından sosyal sorumluluk projesi

Kırıkkale Üniversitesi öğrencileri düzenlediği etkinlikle ilkokul öğrencileriyle birlikte eğlenceli eğitim aktiviteleri yaptılar.

Kırıkkale Üniversite Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği öğrencileri “Sosyal bilgiler öğretmen adayları okullar ile buluşuyor: Okulda mutlu ve unutulmaz bir gün projesi" kapsamında ziyaret ettikleri Bahşili Atatürk İlkokulunda eğitim etkinlikleri gerçekleştirdi. Öğretmen adayları, Yrd. Doç. Dr. Deniz Tonga danışmanlığında yaptıkları ziyarette öğrencilerle buluşturmak, okulda eğitim, sosyal ve sanatsal etkinlikler gerçekleştirerek eğlenceli bir gün geçirmek amaçladıklarını belirttiler. Üniversite öğrencileri, bu sayede ilkokul öğrencilerinin okula olan ilgilerinin daha çok artacağı, okula ve derslere karşı olumlu tutum oluşturabilecekleri varsayımında bulundular.

Keyifli geçen etkinliklerde öğretmen adayları, öğrencilerle birlikte resim, ebru, kil hamuru çalışmaları yaptı ve ağaç dikti. Sportif faaliyetlere ve zekâ oyunlarına da yer verilen programda badminton oynandı, zekâ ve dikkat oyunları sınıfı oluşturuldu. Kırıkkale Üniversitesi öğrencileri tarafından sınıflara futbol topu ve atlama ipi, okula ise zekâ ve dikkat oyunları hediye edildi. Bunların yanı sıra öğretmen adayları okulun boyası eskiyen bahçe duvarlarını boyadılar ve duvarda süslemeler yapmak için bir sonraki hafta tekrar okula gelmeyi kararlaştırdılar.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35