Kütahyalı öğrenciler staj için Almanya’da

Avrupa Birliği’nin Erasmus+ programı çerçevesinde "İstihdama Giden Üç Boyutlu Yol" adlı proje kapsamında Kütahya’nın Tavşanlı ilçesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 10 öğrenci ve 2 öğretmeniyle birlikte staj için Almanya’ya...

Kütahyalı öğrenciler staj için Almanya’da

Avrupa Birliği’nin Erasmus+ programı çerçevesinde "İstihdama Giden Üç Boyutlu Yol" adlı proje kapsamında Kütahya’nın Tavşanlı ilçesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 10 öğrenci ve 2 öğretmeniyle birlikte staj için Almanya’ya geldi.

Almanya’nın Rheinland-Pfalz eyaletindeki Ludwigshafen şehrinde 3 hafta sürecek olan staj boyunca CNC tezgahlar, üç boyutlu yazıcılar ve tarayıcılar konusunda eğitim görecek olan öğrenciler, deneyimlerini daha sonra Türkiye’deki arkadaşlarına aktaracak. Stajla ilgili açıklamada bulunan metal teknolojisi alanı öğretmeni Osman Yıldırım ve makine teknolojisi alanı öğretmeni Erhan Kaya, ilk kez yurt dışı deneyimi gerçekleştirecek olan öğrencilerin burada elde ettikleri tecrübelerinin meslek hayatına büyük katkı sağlayacağı inancında olduklarını vurguladı. Eğitim ve öğretim kurumlarına ziyaret gerçekleştirileceğini de ifade eden öğretmenler, hafta sonlarında ise kültürel geziler yaparak, çevreyi daha yakından tanıma fırsatı bulacaklarını kaydetti.

Projenin Almanya ortağı olan İUVENTAS Kurumu sahibi Tekin Kaya ise, gençlerin stajları boyunca barınma ve iş yerlerindeki koordinasyonun takipçiliğini yaptıklarını belirtti. Her yıl 600’ün üzerinde projeye ev sahipliği yapmanın haklı gururunu yaşadıklarını da ifade eden Kaya, Türkiye ile Almanya arasında bir köprü vazifesi olarak gördükleri projelere destek olmaktan dolayı mutlu olduklarını sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35