KO_MEK Aile okulu etkinlikleri Psikohekim Abdulhekim Yılmaz ile devam etti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan “KO-MEK Aile Okulu” Projesi 7. dönem 2. hafta eğitimleri Psikohekim Abdulaziz Yılmaz’ın "Ailem Benim Her şeyim" eğitimi ile devam etti.Meslek ve sanat eğitimlerinin yanı düzenlediği...

KO_MEK Aile okulu etkinlikleri Psikohekim Abdulhekim Yılmaz ile devam etti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan “KO-MEK Aile Okulu” Projesi 7. dönem 2. hafta eğitimleri Psikohekim Abdulaziz Yılmaz’ın "Ailem Benim Her şeyim" eğitimi ile devam etti.

Meslek ve sanat eğitimlerinin yanı düzenlediği birçok sosyal sorumluluk projesi ile binlerce kursiyere eğitim veren KO-MEK “Aile Okulu” Projesi çerçevesinde 7. hafta eğitimleri Psikohekim Abdulaziz Yılmaz’ın "Ailem Benim Her şeyim" eğitimi ile devam etti. İki bölümden oluşan eğitimlerin ilki Fuar içi Leyla Atakan Kültür Merkezi Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda yapılırken ikincisi ise Gölcük Kongre sarayında gerçekleştirildi. Kursiyerlerin yoğun ilgi gösterdiği eğitimlere aileler çocukları ile birlikte katılarak çocuk eğitimi ve gelişimi hakkında notlar aldılar.

Yaklaşık 200 kursiyerin katıldığı sabah oturumunda konuşan Psikohekim Abdulaziz Yılmaz, “Teknolojik çağ insanları duyan sağırlar haline getirdi. Artık çocuklarımızı eşlerimizi duyuyoruz ama ne yazık ki anlamıyoruz. Birbirimizle iletişim halinde olmadığımız sürece evde huzur ve mutluluğu yakalayamayız. Eşler mutlaka mahremiyet ve çocuğu ile ilgili konular hariç diğer tüm konuları çocuklarının yanında konuşmalı, çocuk kimin haklı kimin yanlış olduğunu görmeli” dedi.

En büyük değerin aile kavramı olduğunu ifade eden Yılmaz, “Batı bizim aile kavramımız hariç bütün kalelerimizin içine girdi. Ailemiz de yıkıldığı an her şeyimizi kaybederiz” diyerek, aile bütünlüğü ve ailede iletişimin öneminden bahsetti. Her şeyimizi batıya uydurduk aileyi de batıya uyduralım düşüncesinde olanların hain olduğunu ifade eden Yılmaz “Biz yeniden eski köklerimize dönmedikçe huzuru bulamayacağımız” dedi.

Öte yandan Gölcük Kongre sarayında gerçekleştirilen öğlen oturumda kursiyerlere konuşan Psikohekim Abdulaziz Yılmaz, “Aile içinde sorunlarınızı çözmek için uygun bir dille konuşun ve hep birlikte haftanın bir gününde aile toplantısı düzenleyin” önerisinde bulundu.

Çocuk eğitimine önem veren Yılmaz, ”İyi yetiştirilmiş bir çocuk bir ailenin dağılmasını, iyi bir aile bir mahalleyi, iyi bir mahalle bir kenti, bir kette dünyayı güzelleştirir” diyerek çocuk eğitiminin ve gelişiminin önemine değindi.

KO-MEK “Aile Okulu” projesi Kocaeli’nin 12 ilçesinde 44 kurs merkezinde eğitim gören kursiyerler için Kasım 2014 tarihinde başladı. Proje kapsamında, alanında uzman eğitimciler öncülüğünde aile kavramı üzerinde kursiyerleri bilinçlendirmek, farkındalıklarını artırmak, bilgilendirmek ve eğitmek amaçlanmaktadır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35