Kırıkkale Üniversitesi tanıtım günleri

Kırıkkale Üniversitesi tarafından düzenlenen tanıtım günlerinde üniversite adayı öğrencilere üniversitenin imkanları anlatıldı.Bu sene ilki düzenlenen “Kırıkkale Üniversitesi Tanıtım Günleri” etkinliği iki gün sürdü. Etkinliğe...

Kırıkkale Üniversitesi tanıtım günleri

Kırıkkale Üniversitesi tarafından düzenlenen tanıtım günlerinde üniversite adayı öğrencilere üniversitenin imkanları anlatıldı.

Bu sene ilki düzenlenen “Kırıkkale Üniversitesi Tanıtım Günleri” etkinliği iki gün sürdü. Etkinliğe Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Çağlayan, Prof. Dr Hakan Kocamış, Kırıkkale’deki lise müdürleri, öğrencileri, öğretmenleri ve üniversite çalışanları katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Ekrem Yıldız, 25. senesini sürdürmekte olan üniversitenin, ilköğretim yılı olan 1993-94 öğretim yılından bu yana üyesi olduğunu belirtti. Üniversitenin gençliğini, çocukluğunu, gelişimini ve bugünkü olgun halini yakinen izleyen bir öğretim üyesi olduğunu belirten Yıldız, “Bunun iftiharını ve gururunu yaşıyorum. Kırıkkale Orta Anadolu’nun büyük kentlerinden birisidir. Eğitim istatistiklerinde adından başarı ile söz ettiren bir ilimizdir. Kırıkkale Üniversitesi bu ilde eğitim gören ve üniversite adayı olan gençleri kendisine davet etmek ve birimlerini tanıtmak üzere bu tanıtım etkinliğini düzenliyoruz. Üniversite bölüm ve programlarını önceden tanımanız çok önemlidir. Benim size tavsiyem tercihlerinizde severek öğrenim göreceğiniz bölümü belirlemenizdir. Kendinize uygun bölüme karar vermeden, sadece üniversitede bir bölüme yerleşme düşüncesiyle yapılan tercihler sizleri başarısızlığa götürebilir. Ancak bizlere düşen görev bölümünüzü sevdirmek, benimsetmek ve başarılı olmanızı sağlamaktır. Üniversiteler bilimsel bakışın hür bir iradeyle, özgür bir ortamda elde edildiği çok yönlü ve zengin çeşitlilik arz eden kurumlardır” dedi.

Etkinlik açılış konuşmasının ardından Sayokan gösterisi, Kırıkkale Halkoyunları Topluluğunun gösterisi ve öğrencilerin tanıtım stantlarını gezmesi ile devam etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35