Kepez’de ilk robotik merkez kuruluyor

Antalya’da kodlama eğitimini başlatan Kepez Belediyesi, ilk ‘Robotik Merkezini’ de olan Kepez Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde kuruyor.Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İHL Yapma ve Yaşatma Derneği’nin daveti üzerine...

Kepez’de ilk robotik merkez kuruluyor

Antalya’da kodlama eğitimini başlatan Kepez Belediyesi, ilk ‘Robotik Merkezini’ de olan Kepez Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde kuruyor.

Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İHL Yapma ve Yaşatma Derneği’nin daveti üzerine Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, konferans salonunda okulun lise ve ortaokul öğrencileriyle buluştu. Başkan Tütüncü, ilk ‘Robotik Merkezi’ni Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İHL’de açacaklarını söyledi.

“En iyi imam hatip okuluna sahibiz”

Türkiye’nin en güzel, en nitelikli İmam Hatip Okulunu’nun Kepez’de olduğunu ifade eden Başkan Hakan Tütüncü, “Okulun yapımı için 2010’da kolları sıvamıştık. 2010’da başladığımız maceramız Allah’a binlerce şükürler olsun ki, geldiğimiz nokta itibariyle Türkiye’nin en güzel, en nitelikli imam hatip okuluna sahip olmamızla sonuçlandı” diye konuştu.

“Çok sevdiğimiz bu ülke insanları için çok çalışmalıyız”

Her imam hatip öğrencisinin ciddi bir gelecek hedefiyle derslerine çalışması gerektiğini dile getiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “En iyi şekilde okulunuzu tamamlayarak, milletimize, ülkemize ve devletimize faydalı birer evlat olacaksınız. Buna yürekten inanıyorum. Sevgili çocuklar, her imam hatip öğrencisi ciddi bir gelecek hedefiyle derslerine çalışmalı ve ciddi bir gelecek hedefiyle hayata sarılmalıdır. İşte, siz her biriniz benim nazarımda böyle gençlersiniz. Vatanımıza, milletimize, devletimize faydalı birer genç olacaksınız. Sizlerden isteğim, en önemli şey budur. Bunları yaptığınız takdirde kendimizi daha mutlu hissedeceğiz. Çünkü bu ülke bizim, bu insanlar bizim, bu ülkenin her karışı bizim ve biz bu ülkenin çok sevdiğimiz insanları için çok çalışmak zorundayız. Peygamberimiz Hz Muhammed Mustafa (SAV) insanların en hayırlısı insanlara en çok faydası dokunandır, diyor. Bu anlayışla yolunuza, yolculuğunuza devam edeceğinizi biliyorum” dedi

“İHO öğrencisinin piyona çalması iftihar vesilesidir”

Okul binasının girişinde bir öğrencinin piyona çaldığını hatırlatan Başkan Hakan Tütüncü, “Bir imam hatip öğrencisinin piyona başında Doğu’nun veya Batı’nın eserlerini seslendiriyor olması bizler için iftihar vesilesidir” dedi.

Öğrencilere okullarına ilk ‘Robotik Merkez’ kurulacağının müjdesini veren Başkan Tütüncü, “Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İHL’nin eğitim seviyesinin hep ileriye gitmesi, yükselmesi için hayaller kuruyoruz. Okulumuzun öğrencisi Eren Ekrem Kallıkçı’nın da aralarında bulunduğu proje ekibi Çin’ de düzenlenen Dünya Robot Yarışması’nda birinci olmuş. Öğrencilerimizi, öğretmenlerini tebrik ederim. Robot yarışmasında birinci çıkaran okulumuza güzel bir robotik merkez kazandırıyoruz. Kodlama eğitimi çok önemli. Gençler, bilgi işlem teknolojileriyle, gençler bilgisayarların çalışma yöntemleriyle çok küçük yaşta tanışıyorlar. Gençlerimize, robot yapma konusunda farklı bir pencereyi aralayacak, farklı eğitimi vermeye başladık. Kepez Belediyesi olarak ilçenin her tarafındaki okullara robotik eğitimler sunmak için kolları sıvadık. İlk robotik laboratuvarı Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İHL’de açıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Sözünü verdiğimiz robotik merkez öğrencilerimizin farklı bir bilim dalıyla iletişim kurmanızı sonuçlayacak ve size fayda sağlayacak. Bundan faydalanın” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35