Çekirdek aileydiler, Değişim’le kocaman aile oldular

Aydın’da eğitim faaliyetlerinin yanı sıra sosyal etkinlikleri ve sportif faaliyetleri ile dikkat çeken Özel Aydın Değişim Koleji farklı bir sosyal proje ile çekirdek aileleri kocaman aile yaptı. Rutin aralıklarla okulda eğitim gören öğrencilerin...

Çekirdek aileydiler, Değişim’le kocaman aile oldular

Aydın’da eğitim faaliyetlerinin yanı sıra sosyal etkinlikleri ve sportif faaliyetleri ile dikkat çeken Özel Aydın Değişim Koleji farklı bir sosyal proje ile çekirdek aileleri kocaman aile yaptı. Rutin aralıklarla okulda eğitim gören öğrencilerin velileri, okul idaresi ve öğretmenlerle bir araya gelip hem kaynaşıyor hem de eğitimin kalitesini arttırmak için görüş alışverişinde bulunuyor.

Değişim Koleji olarak, geleceğin teminatı çocukları okul derslerinin yanında hayat dersleri ile de yetiştirmeye özen gösterdiklerini belirten Aydın Özel Değişim Ortaokulu Rehberlik Öğretmeni Beyan Evin, “Toplumu ayakta tutan temel öğe ailedir. Bunun yanında çocuğun güvenli gelişimi için oluşmuş en ideal ortam da ailedir. Başarılı bir eğitim için de 3 şarttan biri ailedir. Bizler Değişim Okulu olarak öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimiz kocaman bir aileyiz. Kültürümüzde pazar sabah kahvaltıları neredeyse tüm aileler için önemli bir yere sahiptir. Biz de okulumuz olarak ailece vakit geçirmeye önem veriyoruz. Geniş bir aile olabilmek için periyodik aralıklarla öğretmen, öğrenci ve velilerimizle pazar kahvaltılarında buluşuyoruz. Okul ortamının dışında da öğrencilerimizle vakit geçirmek bizim için oldukça önemli. Farklı ortamlarda bir araya gelmemizin amaçlarından biri de velilerimizin kaynaşması. Bu programlarla aynı zamanda çocuklarımızla ders dışı ortamlarda iletişimi güçlendiriyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35