Büyükşehir Tiyatrosu hem öğretti hem eğlendirdi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Dörtyol ilçesinde çocukların düşlerini güzelleştirmek, hayal dünyalarını geliştirmek ve tiyatro sevgisini aşılamak amacıyla sağlıklı beslenmeyi konu alan “Sarı Kız Boya Bolacıya Karşı”...

Büyükşehir Tiyatrosu hem öğretti hem eğlendirdi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Dörtyol ilçesinde çocukların düşlerini güzelleştirmek, hayal dünyalarını geliştirmek ve tiyatro sevgisini aşılamak amacıyla sağlıklı beslenmeyi konu alan “Sarı Kız Boya Bolacıya Karşı” adlı tiyatro oyununu sahneledi.

Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda sahnelenen “Sarı Kız Boya Bolacıya Karşı” adlı eğitici çocuk oyunun da sağlıklı beslenmenin önemi tiyatro ile anlatıldı.

Yazar Adem Atar’ın kaleme aldığı, Büyükşehir Tiyatrosu’nun başarılı oyuncularından Süheyla Koçak’ın yönetmenliğini yaptığı oyun şehrin dışında bir çiftlikte dede, torunu ve çiftlik hayvanları arasında geçen, sağlıklı beslenme bakımından zararlı olan sıkça çocuklar tarafından tüketilen yapay içeceklere karşı doğal ve sağlıklı beslenmenin önemini konu alıyor.

Sahnelenen oyun sonrası şehir tiyatrosu oyuncuları minik izleyiciler ve aileleri ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35