BTÜ projesine AB’den tam not

Bursa Teknik Üniversitesi (btü) Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölüm Başkanı Üniversite-sanayi İşbirliği Geliştirme Uygulama Ve Araştırma Merkezi (btu-san) Müdürü Doç. Dr. Ece Ünür Yılmaz’ın “geleceğin Yenilikçi Kadın Girişimcileri” Başlıklı Proje Teklifi Avrupa Birliği’nden Destek Almaya Hak Kazandı.

BTÜ projesine AB’den tam not
Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölüm Başkanı Üniversite-Sanayi İşbirliği Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (BTU-SAN) Müdürü Doç. Dr. Ece Ünür Yılmaz’ın “Geleceğin Yenilikçi Kadın Girişimcileri” başlıklı proje teklifi Avrupa Birliği’nden destek almaya hak kazandı.
Avrupa Birliği Erasmus+Yükseköğretim Alanı Stratejik Ortaklıklar kapsamında desteklenecek olan proje hakkında bilgi veren Doç. Dr. Ece Ünür Yılmaz, “Bu projeyle yüksek teknoloji ürünleri tasarlayabilecek kadın mühendis adayları yetiştirmeyi hedefliyoruz. Proje kapsamında gerçekleştirilecek ‘Uluslararası Girişimci Staj Programı’ dahilindeki eğitim, konferans ve atölye çalışmaları ile adaylara uluslararası yüksek teknoloji başlangıç şirketlerinde uygulamalı öğrenim görme imkânı sağlanacak. Program boyunca yürütülecek bu eğitimlerle adayların kritik düşünme, risk alma ve problem çözme gibi çapraz becerileri kazanması sağlanacak” dedi.
180 bin Avro destekli projenin 24 ayda tamamlanması hedefleniyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35