Başkan Doğan’dan eğitime bir destek daha

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan tarafından Körfez Mahallesi Yüce Rıfat Sokak’ta bulunan Anasultan Anaokulu’na uygulamalı eğitim sınıfı kazandırıldı.Uygulama sınıfının açılışına Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Ak...

Başkan Doğan’dan eğitime bir destek daha

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan tarafından Körfez Mahallesi Yüce Rıfat Sokak’ta bulunan Anasultan Anaokulu’na uygulamalı eğitim sınıfı kazandırıldı.

Uygulama sınıfının açılışına Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhlis Öztürk, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmenşen, Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, Anasultan okul müdürü Rumeysa Şen, öğretmenler ve veliler katıldı.

İzmit Belediyesi olarak eğitime kazandırılan bu yeni uygulamanın bir parçası olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Doğan açılışta yaptığı konuşmada, “İzmit Belediyesi, her zaman ilklerin belediyesi oldu. Bir çocuk hekimi olarak çocuk söz konusu olduğunda ayrı bir hassasiyetim oluyor. Benim için çocuk denilince akan sular duruyor. Göreve gelir gelmez Türkiye’de ilk defa Çocuk Hakları Masası’nı biz kurduk. Daha sonra Çocuk Hakları Okulumuzu faaliyete geçirerek Türkiye’ye örnek olduk.Çocuklarımız için çok şey yapıyoruz. Okul Hizmet Masası’nı ilk kuran belediyeyiz. Mili Eğitim Bakanlığımıza da tüm belediyelerin böyle bir projeyi hayata geçirmeleri konusunda tavsiyede bulunduk. Türkiye’nin her yerinde böyle bir birimin mutlaka kurulması gerekiyor. Alternatif eğitim yöntemlerine mutlaka ihtiyacımız var. Gençlerimize sağladığımız imkanlarla Atatürk’ün çağdaş medeniyetler hedefinin ötesine ulaşmayı amaçlıyoruz. Biz, eğitimcilerimizin hep yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Annem babam okuyor, öğretmen okursa herkes okur kampanyaları başta olmak üzere eğitimin her alanına destek verdik, vermeye de devam ediyoruz. Umarım tüm okullarda bu tür sınıflar kurulur” dedi.

Açılışta konuşan okul müdürü Rumeysa Şen, “Eğitimde fırsat eşitliği her çocuğun hakkıdır diyerek çıktığımız bu yolda tüm çocukları, özel okula giden çocukların da kullanabildiği imkânlarla buluşturmak istedik. Alternatif eğitim yöntemleri proje okulu olarak Türkiye’de ilk olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu konuda İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan ve ekibine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35