Aytül Akal küçük okurlarıyla buluştu

Çocuk Edebiyatı Yazarı Aytül Akal, Bilecik’te bir ilkokul tarafından organize edilen söyleşi ve imza gününe katıldı.Bilecik Edebali Şehir İlkokulu yönetimi tarafından “Bir Kitap Bir Yazar” etkinliği kapsamında düzenlenen seminer ve...

Aytül Akal küçük okurlarıyla buluştu

Çocuk Edebiyatı Yazarı Aytül Akal, Bilecik’te bir ilkokul tarafından organize edilen söyleşi ve imza gününe katıldı.

Bilecik Edebali Şehir İlkokulu yönetimi tarafından “Bir Kitap Bir Yazar” etkinliği kapsamında düzenlenen seminer ve imza gününe katılan yazar, seminerde hayat tecrübelerini ve kitaplarını nasıl yazdığı hakkındaki bilgileri küçük okurları ile paylaştı. Seminerde konuşan Aytül Akal, “İnsan yaşamadan göremiyor. Kendi çocuklarım olmadan önce, çocuklara karşı bu kadar duyarlı olabileceğim, onlar için yüreğimin titreyeceği aklıma bile gelmezdi. Yazdığım kitaplar sayesinde, gözümün değdiği her çocuk, benim çocuğummuş gibi hissediyorum" dedi.

Okul Müdürü Saadet Güzel ise; "Okulumuz kitap okumaya verdiği önemi yaptığı faaliyetle bir kez daha kanıtlamıştır. Bilinmektedir ki kitaplar yazarın okurları ile iletişim kurabilmesini sağlamaktadır. Nitelikli okur yetiştire bilmeyi kendine amaç edinen okulumuz öğrencilerini düzenlenen söyleşi ve imza günüyle Çocuk Edebiyatı Yazarı Aytül Akal ile buluşturmuştur. Yazdığı kitapları okuyan minikler hikayelerini yazarın sesinden dinlemiş ve farklı dünyalara kapılar açmıştır. Hazırladıkları sorularla Aytül Akal hanımefendiyi tanıma imkanı bulmuşlardır. 130’a yakın çocuk kitabının yazarı olan Aytül Akal yazarlık serüvenini anlatarak yazarlığın nasıl bir süreç olduğunu öğrencilerimize aktarmıştır" dedi.

Öte yandan Çocuk Edebiyatı Yazarı Aytül Akal söyleşi sonundan kitapları çocuklar için imzaladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35