Akhisar’da yazarlık okulu açıldı

Manisa’nın Akhisar ilçesinde yazarlığa meraklı gençleri tespit etmek için Akhisar Belediyesi tarafından yazarlık okulu açıldı.Akhisar Belediyesi tarafından şiir, hikaye, deneme, portre yazabilen, masal anlatıcılığına ve masal yazmaya...

Akhisar’da yazarlık okulu açıldı

Manisa’nın Akhisar ilçesinde yazarlığa meraklı gençleri tespit etmek için Akhisar Belediyesi tarafından yazarlık okulu açıldı.

Akhisar Belediyesi tarafından şiir, hikaye, deneme, portre yazabilen, masal anlatıcılığına ve masal yazmaya meraklı gençleri tespit etmek ve yeteneklerinin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla açılan yazarlık kursunda 4 atölyede seçilen 25’er öğrenciye 8 ay süreyle çeşitli branşlarda yazarlık eğitimi verilecek. Yazarlık okulu projesinin tanıtım toplantısı Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ve Başkan Yardımcısı Ömer İşçi’nin de katılımı ile Belediye Meclis Salonunda gerçekleşti. Proje kapsamında Hikaye Yazarı ve Şair Bahtiyar Aslan şiir atölyesinde, Bengü Demiray ve Selnur Korkutan masal anlatıcılığı atölyesinde, Hikaye Yazarı Mehtap Altan hikaye atölyesinde, Portre Yazarı Fahri Tuna Deneme ve Portre atölyesinde görev alacak. Proje genel sorumlusu ise Akhisar Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür İbrahim Topaloğlu ile Sanat Atölyeleri Sorumlusu Umut Ak görev yapıyor. Programda konuşan Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, gençlere seslenerek bu tür emeklere sahip çıkmalarını istedi. Burada çok nitelikli emektarların olduğuna dikkat çeken Başkan Hızlı, “Bize ait olanları hatırlamak, bilmek enformasyon, dezenformasyonun ve bilgilenmenin artık bizi cahilliğe yürüttüğü bir zamanda şuanda yapılan çalışmaların çok değerli olduğunu düşünüyorum. Hayatı daha iyi algılayabilmek, yaşadığımız şehri, insan ilişkilerimizi daha doğru algılayabilmek ve bunları ve bunları yine kayıt altına almak sizlerle mümkün olacaktır. Çünkü bunların bizden sonraki nesillere biz aktaracağız. Yaşadığımızın şehrin bugün ki halini ebedi bir dille daha kapsamlı olarak ifade etmemiz mümkün olacaktır. O açıdan bu çalışma çok değerli ve çok önemli, bundan dolayı buna sahip çıkmalıyız” dedi.

Söyleşinin ardından Akhisar Belediyesi tarafından restorasyonu yapılarak hizmete açılan Tarihi Zeynelzade Halk Kütüphanesinde bulunan iki ayrı tek odalık binada eğitimler başladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35