Tema parkın detayları netleşti

Tema Parkın Detayları Netleşti

Tema parkın detayları netleşti
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in büyük önem verdiği “vizyon proje” Melen Su Park’ın ikinci etabı için girişimcilerle yapılan görüşmeler devam ediyor.
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in üzerinde dikkatle çalıştığı Melen Su Park Projesine ilişkin görüşmeler devam ediyor. Yaklaşık bir ay önce girişimcilerle yapılan sözleşme toplantısının ardından Başkan Keleş, proje ve yapım denetleme ile ilgili görüş alış verişinde bulunmak üzere yetkililerle bir araya geldi. Proje detayını tekrar gözden geçiren heyet, Tema Park alanında yer alacak oyuncak üniteleri, proje alanının düzenleme ve alt yapı çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Proje sözleşmesi yapılan firma yetkilisi ilgililer için bir sunum hazırlayarak Melen Su Park ünitelerinin detayları hakkında bilgiler verdi. Sunumda Tema Park’ın yıllık 500 bin kişi kapasiteli bir alan olacağına dikkat çekildi ve 400 metre uzunluğunda bir rafting alanı yapılacağını da belirterek park alanında yer alacak oyun ünitelerinin detayları anlatıldı. Melen Su Park havzasında yer alacak oyun alanında 17 farklı oyuncak ünitesi olacağı ve bu alanın teknik alt yapılarının hazırlık aşamasında olduğu belirtildi.
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş de yaptığı açıklamada yapılan teknik ve fiziki alt yapı çalışmalarının belli bir kapasiteye bağımlı kalmayacağına dikkat çekerek “burada yapılacak çalışmalar herhangi bir üst sınıra göre değil, ucu açık şekilde yapılacak. Şimdi sınırlı ziyaretçileri olsa bile gelecek zamanda çevre illerin de buraya geleceğini düşünüyoruz. Yüksek kapasiteyi karşılamak amacıyla tedbirli ve dikkatli yürütüyoruz bu çalışmayı. Tabii bu oyuncakların hem niteliği hem de yerlerinin belirlenmesi gerekiyor ki makinelerin zamanında yetişmesini sağlayalım. Bunu da büyük ölçüde kesinleştirmiş bulunuyoruz. Örneklerini yıllardır Avrupa’daki ülkelerde görüyoruz. Yeni bir alışkanlık olan Tema Park’ı en güzel şekilde Düzcemiz’e kazandıracağız inşallah” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35