Canan Berber Paris’te “Mistik Gelinler” resim sergisi açtı

Türk Ressam Canan Berber, Paris’teki Linda Farrell Sanat Galerisi’nde Türk motifleriyle kadın ve hayvan figürleri işlediği “Mistik Gelinler” adlı resim sergisi açtı.Türk Ressam Canan Berber, Paris’teki Linda Farrell Sanat Galerisi’nde...

Canan Berber Paris’te “Mistik Gelinler” resim sergisi açtı

Türk Ressam Canan Berber, Paris’teki Linda Farrell Sanat Galerisi’nde Türk motifleriyle kadın ve hayvan figürleri işlediği “Mistik Gelinler” adlı resim sergisi açtı.

Türk Ressam Canan Berber, Paris’teki Linda Farrell Sanat Galerisi’nde kadın ve hayvan figürlü resimlerden oluşan “Mistik Gelinler” adlı kişisel resim sergisi açtı. Sanatçı Canan Berber’in rengarenk boncuklu kadınları ve aynı şekildeki nar motifli hayvan figürleri sergiyi gezenlerin ilgisini çekti. Ressam Berber’in, müthiş renk dünyasına ait kendine has tarzıyla Anadolu topraklarında yaşamış kadın figürleri ile bu figürlere verdiği kilim deseni çağrışımlı 40’a yakın tablosu Fransız sanatseverlerin büyük beğenisini kazandı.

Canan Berber, Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliğinden mezun olduktan sonra dil ve sanat eğitimi için 1993-1997 yılları arasında Londra’da yaşamış, İstanbul’a döndükten sonra daha çok desen,renk ve seramik üzerine çalışmalar yapmıştır. Kendine has bir stile sahip olan ressam, farklı teknikler ve materyallerle tuval üzerine yağlı boya ile akrilik kullanarak yaptığı resimlerden oluşan ilk eserlerini 2000 yılında sergilemiş.Zaman içerisinde yurt dışında başta Londra olmak üzere İtalya, Tataristan, Ukrayna ve Paris’te sergi açan ressam Canan Berber, “ Anadolu topraklarında yaşanmış eski medeniyetlerden esinlenerek yaptığı kadın figürleri ve mistik gelinler adını verdiği çalışmalarında kadın portreleri ve hayvan figürlerine ağırlık verdiğini “söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35