Zilan kardeşler madalyaya doymuyor

Diyarbakırlı Sultan, Hasan ve Esmer Zilan kardeşler Antalya’da düzenlenen Türkiye Muay Thai Şampiyonasından madalyalar ile dönerek Diyarbakır’ın gururu oldu.Türkiye Muay Thai Federasyonunun Antalya’da düzenlediği ve ülke genelinde 2 bine...

Zilan kardeşler madalyaya doymuyor

Diyarbakırlı Sultan, Hasan ve Esmer Zilan kardeşler Antalya’da düzenlenen Türkiye Muay Thai Şampiyonasından madalyalar ile dönerek Diyarbakır’ın gururu oldu.

Türkiye Muay Thai Federasyonunun Antalya’da düzenlediği ve ülke genelinde 2 bine yakın sporcunun katıldığı Türkiye Muay Thai Şampiyonası 13-18 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen müsabakalarla sona erdi. Şampiyonaya katılan Diyarbakır Spor Akademisi Kulübünden Sultan, Hasan ve Esmer Zilan kardeşler 3 madalya alarak büyük bir başarıya imza attı. Kick boks ve muay thaide 7 Türkiye birinciliği ve Dünya Gençler Muay Thai Şampiyonası’nda birinciliği bulunan Sultan Zilan 51 kilo Genç Bayanlar’da yine Türkiye birincisi olurken, kick boksta dünya üçüncülüğü ile Türkiye birinciliği ve üçüncülüğü bulunan Hasan Zilan 54 Kilo Büyük Erkekler’de Türkiye ikincisi oldu. Kick boksta Dünya üçüncülüğü ve 2 Türkiye birinciliği ile muay thaide Avrupa ikinciliği bulunan Esmer Zilan ise 48 Kilo Büyük Bayanlar’da Türkiye ikincisi olarak Diyarbakır’ın gururu oldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35