Diyarbakır’da hükümlülere girişimcilik eğitimi

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), KOSGEB ve İŞKUR ortaklığında düzenlenen ve 41 hükümlünün katıldığı “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” sertifika töreni Diyarbakır Yarı açık Ceza İnfaz Kurumu’nda gerçekleştirildi.Törene,...

Diyarbakır’da hükümlülere girişimcilik eğitimi

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), KOSGEB ve İŞKUR ortaklığında düzenlenen ve 41 hükümlünün katıldığı “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” sertifika töreni Diyarbakır Yarı açık Ceza İnfaz Kurumu’nda gerçekleştirildi.

Törene, DTSO Başkan Yardımcısı Metin Aslan, İŞKUR İl Müdürü İsmail Koç, Diyarbakır Yarı Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Yüksel Alan ve hükümlü kursiyerlerin katıldı. DTSO Başkan Yardımcısı Aslan, hükümlülerin verimli, üretken bireyler olarak toplumsal yaşama katılımlarını sağlamak ve cezaları bittikten sonra gelir getirecek bir meslek edinmelerine yardımcı olmak için girişimcilik eğitimlerini gerçekleştirdiklerini söyledi. DTSO olarak 2012 yılından beri girişimcilik eğitimleri düzenlediklerini belirten Aslan, 900’ü kadın olmak üzere toplam 2800 kişiye girişimcilik sertifikası verdiklerini belirtti. Aslan, sertifika alma hakkı kazanan kursiyerlere başarı dileklerinde bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35