Bismilli çocuklara tiyatro keyfi devam ediyor

Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından 28 Şubat tarihine kadar her gün 4 seans olarak gösterilen Karagöz-Hacivat oyun tiyatrosu ile çocukları eğlendirme ve mutlu etmeye devam ediyor.Bismil...

Bismilli çocuklara tiyatro keyfi devam ediyor

Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından 28 Şubat tarihine kadar her gün 4 seans olarak gösterilen Karagöz-Hacivat oyun tiyatrosu ile çocukları eğlendirme ve mutlu etmeye devam ediyor.

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, Bismil Belediyesi tarafından 28 Şubat’a kadar her gün çocuklar için ücretsiz olarak düzenlenen tiyatro etkinliğine katılarak çocuklarla keyifli vakit geçirdi. Toplumun her kesimiyle bir araya gelen Başkan Gülenç, Bismil Belediyesi tarafından düzenlenen Hacivat Karagöz adlı tiyatro oyununu çocuklarla birlikte izledi. Tiyatro öncesinde çocuklarla ilgilenen ve çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Gülenç tiyatroya gelenlerle tek tek ilgilenerek fotoğraf çektirdi. Gülenç, “Sevgili çocuklar hepiniz hoş geldiniz. Tiyatroya gösterdiğiniz ilgi beni çok mutlu etti. Hepinize çok teşekkür ederim. Sizler için 28 Şubat tarihine kadar Hacivat Karagöz oyunları ile sizleri düşünmeye ve eğlendirmeye devam edeceğiz inşallah” dedi.

Oyunu seyreden çocuklar gösteriyi çok beğendiklerini belirterek, “Bu gösteri ile hepimiz çok mutlu olduk çok eğlendik. Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Böyle etkinliklerin devam etmesini istiyoruz” ifadelerinde bulundu.

Günde dört seans olarak düzenlenen tiyatroda her seanstan sonra gelen çocuklara Bismil Belediyesi tarafından top kek ve meyve suyu ikram ediliyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35