İsviçre'de İslam Müzesi açıldı

Zafer ATAMER / NEUCHATEL, () - İSVİÇRE'NİN Neuchatel Kantonundaki La Chaux-de-Fonds şehrinde, 6 salondan oluşan İslam Müzesi açıldı. İslam Medeniyeti Müzesi (MUCIVI) kapılarını ziyaretçilere bu hafta sonu açarken, müzede atölyeler...

İsviçre'de İslam Müzesi açıldı

Zafer ATAMER / NEUCHATEL, () - İSVİÇRE'NİN Neuchatel Kantonundaki La Chaux-de-Fonds şehrinde, 6 salondan oluşan İslam Müzesi açıldı.

İslam Medeniyeti Müzesi (MUCIVI) kapılarını ziyaretçilere bu hafta sonu açarken, müzede atölyeler ve özellikle dans gösterileri düzenlendi. Geniş güvenlik tedbirlerinin alındığı açılışta, müze yetkilileri bu önlemlerin nedeni, Avrupa'da yaşanan İslamofobi olarak açıkladı. Müzenin Bilimsel Direktörü Haldun Dia-Eddine, "İslama merak uyandırmak ve eğitim vermek gerektiği kanatindeyim. Biz bunun için bu müzeyi açtık. Müslümanlığın birçok ülkede iyi tanıtılmadığı görüşündeyim, onun için İslam medeniyetlerini iyi tanıtmak ve İsviçrelilere de Müslümanlığı detayı ile öğretmek amacını güdüyoruz" diye konuştu. Açılışın hafta sonunda yapılması nedeniyle müzeye ilginin fazla olduğu da ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35