Yağışın ardından derede elleriyle balık tuttular

DENİZLİ’DE GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE KENT MERKEZİNDE VE İLÇELERDE ETKİLİ OLAN YAĞIŞIN ARDINDAN PİKNİK ALANINA GİDEN VATANDAŞLAR, HANÇALAR DERESİ’NDE SEPETLERLE BALIK TUTTULAR. HAFTA SONU PİKNİK ALANINDA ADETA BALIK BOLLUĞU YAŞAYAN VATANDAŞLAR KOVA KOVA BALIKLAR İLE EVE DÖNDÜLER.

Yağışın ardından derede elleriyle balık tuttular

Denizli’de geçtiğimiz günlerde kent merkezinde ve ilçelerde etkili olan yağışın ardından piknik alanına giden vatandaşlar, Hançalar Deresi’nde sepetlerle balık tuttular. Hafta sonu piknik alanında adeta balık bolluğu yaşayan vatandaşlar kova kova balıklar ile eve döndüler.

Çal ilçesi, Hançalar Mahallesi’nde bulunan tarihi köprünün bulunduğu Hançalar Deresi’nde yağışın ardından Menderes akarsuyunun artması ile balıklar sürüklenerek dereye geldi. Yaklaşık 1 saat süren yağışın ardından taşan akarsu içerisindeki balıklar dere içerisinde kaldı. Yağışlı günün ardından güneşli hava yerini alması üzerine vatandaşlar Hançalar Mahallesi’nde bulunan piknik alanına akın etti. Vatandaşlar deredeki balıkları fark etmesi üzerine sepetler ile derede bulunan balıkları tek tek avladılar. Bazı vatandaşlar ise ellerinde bulunan sopalar ile balık avladılar. Vatandaşlar serin havanın tadını çıkarırken, bir yandan yakaladıkları balıkları pişirdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35