Zirai ilaç bidonunu dereye atmışlar

Mersin’in Tarsus ilçesindeki Kusun Deresi’ne atılmış zirai ilaç bidonu bulundu.Tarsus Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Çevre Koruma Kontrol Yöneticiliği ekipleri, bir ihbar üzerine Ferahim Şalvuz Mahallesi’nden geçen Kusun Deresi’nde...

Zirai ilaç bidonunu dereye atmışlar

Mersin’in Tarsus ilçesindeki Kusun Deresi’ne atılmış zirai ilaç bidonu bulundu.

Tarsus Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Çevre Koruma Kontrol Yöneticiliği ekipleri, bir ihbar üzerine Ferahim Şalvuz Mahallesi’nden geçen Kusun Deresi’nde zirai ilaç dolu bidon buldu.

Çevre Koruma Kontrol ve itfaiye ekiplerince kontrollü bir şekilde, çevreye zarar vermeden el konulan 50 kiloluk zirai ilaç bidonu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden gelen uzman ekiplerce incelendi. Zirai ilaç, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerinin kontrolü altında usulüne uygun şekilde imha edilmek üzere yetkili firmaya teslim edildi.

Dereye atılan zirai ilacın tehlikeli madde olduğunu belirten Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, sorumluların bulunması ve cezalandırılması için ilgili birimlerle birlikte çalışacaklarını söyledi. Can, “Ambalaj malzemesinin delindiği ve parçalandığı takdirde akarsuda yaşayan tüm canlılara zarar vermesi muhtemel olan zirai ilaç vatandaşlarımızın dikkati ve Çevre Koruma Kontrol ekiplerinin zamanında müdahale etmesiyle önlenmiş oldu” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35