Şehitkamil’de 3 yılda 53 yeni park yapıldı

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, ilçede son 3 yıl içerisinde 53 yeni park yapıldığını belirterek, “Vatandaşlarımızın aileleri ve sevdikleriyle keyifli vakitler yaşadığı parkların yapımını çok önemsiyoruz" dedi.Şehitkamil...

Şehitkamil’de 3 yılda 53 yeni park yapıldı

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, ilçede son 3 yıl içerisinde 53 yeni park yapıldığını belirterek, “Vatandaşlarımızın aileleri ve sevdikleriyle keyifli vakitler yaşadığı parkların yapımını çok önemsiyoruz" dedi.

Şehitkamil Belediyesi, özellikle yaz aylarında vatandaşların vazgeçilmez adresleri arasında yer alan parkların sayısını ve niteliğini her geçen gün daha da arttırıyor. Yeşil alan ve park yapım çalışmaları ile ilgili bilgi veren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, son 3 yıl içerisinde 53 yeni park yapıldığını vurgulayarak, "İnsanlarımızın aile fertleri, dostları, arkadaşları ve sevdikleriyle birlikte keyifli sohbetler edebileceği, formunu korumak adına spor yapabileceği, çocuklarıyla oyunlar oynayabileceği alanlar oluşturmak adına parkların yapımını çok önemsiyoruz. Yaptığımız parkların niteliğine çok önem veriyoruz. Yaptığımız parklarda basketbol sahası, kum havuzu, çocuk oyun alanları, spor aletleri, yürüyüş-koşu parkuru, engelli merdiveni, oturma bankları ve otopark bulunuyor. Parkları sadece yapmakla kalmıyoruz. İlçemiz genelindeki tüm parklarda düzenli bakım ve onarım çalışması da yürütüyoruz. Parkları kullanan çocuk, genç, ileri yaştaki vatandaşlarımız, temiz ve nezih ortamlarda keyifli zaman yaşıyor" dedi.

Parkların yanı sıra otoparklar ile ilgili çalışmada yürüttüklerini belirten Fadıloğlu, "Bu parkların yanı sıra 34 adet otopark ve 16 adet park-otopark tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk. Ayrıca 50 adet park, 2 adet park-otopark ve 5 adet otoparkta revizyon çalışması yürüttük" şeklinde konuştu. Parklardan memnun olduğunu belirten Ayşe Kutsal, “Şehitkamil Belediyesinin parklarından çok memnunuz. Parklara gelip sağlıklı şekilde yürüyüşümüzü yapıyoruz. Arkadaşlarımız, eşimiz, çocuğumuzla birlikte buraya gelip çayımızı, kahvemizi içiyoruz. Parklar sabahları ayrı güzel, akşamları ayrı güzel oluyor. Parklarımız tertemiz. Parklardan son derece memnunuz” ifadelerini kullandı.

“Parklar Gaziantep’e yakışıyor“

Yapılan parkla insanların kullanacağı güzel bir ortam oluştuğunu kaydeden Turgay Özbay, “Mahallemize yapılan parktan sonra mahallemizin ortamı değişti. İnsanların kullanabileceği güzel bir alan oldu. Parka gelenler, spor da yapıyor eğlenceli aktiviteler de yapıyor. İnsanlar sevdikleriyle birlikte vakit geçiriyor. Parkımızın yeşilliği çok güzel. Parkımızın bakımı da çok güzel yapılıyor. Şehitkamil’in yaptığı parklar Gaziantep’e yakışıyor. Parkların yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini yer verdi.

Park konusunda Şehitkamil Belediyesinin Türkiye’deki belediyeler içerisinde öncü olduğunu dile getiren Gamze Polat, “Uzun yıllardır Gaziantep’te ikamet ediyorum. Şehitkamil Belediyemiz, parklarda ve yeşil alan konusunda Türkiye’de öncü belediyelerden biridir. Başkan Rıdvan Fadıloğlu’nun park konusunda yaptığı çalışmalar tartışılmaz. Parklardaki yürüyüş alanlarını aktif olarak kullananlardanım. Allah razı olsun, biz memnunuz. Parklardaki yeşil alanlar da çok güzel. Parklarda aktiviteler düzenleniyor. Çocukları eğlendirecek etkinlikler yapıldı. En alt kademeden en üst kademeye kadar tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35