Modern pazar yeri için ilk adım atıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Doğu Kışla Parkının karşısında bulunan alanda oluşturulacak pazar alanının çalışmalarını başlatıyor.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Perşembe Pazarı’nın kurulması için modern bir pazar alanı oluşturuyor....

Modern pazar yeri için ilk adım atıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Doğu Kışla Parkının karşısında bulunan alanda oluşturulacak pazar alanının çalışmalarını başlatıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Perşembe Pazarı’nın kurulması için modern bir pazar alanı oluşturuyor. Doğu Kışla’nın karşısında bulunan 35 dönüm alanda kurulacak pazar alanı ile Perşembe günleri Milli İrade Meydanı’nda kurulan semt pazarı yeni ve modern pazar alanına taşınacak. Şantiye kurulumu tamamlanan pazar alanın çevresi güvenlik amacıyla kapatıldı.

18 bin metrekare kullanım alanı

Yaklaşık 35 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan kapalı pazar alanı 18 bin metrekare kullanım alanına sahip olacak. Pazar alanında 3 bin 400 metre uzunluğunda pazarcı tezgahı bulunacak. Kapalı pazar alanının üstü ise büyük araçlar için otopark olarak kullanılacak. Yapının yaklaşık 800 metrekaresi idari bina, zabıta odası, tuvalet, kafeterya, mescit, bebek emzirme odası ve seminer salonundan oluşacak.

Diğer günler ise otopark olarak kullanılacak

Pazar alanına araçları ile gelen pazarcılar malzemelerini indirdikten sonra üst katta bulunan büyük araç otoparkına araçlarını park edebilecekler. Burada 371 adet büyük araç park edebilecek. Pazar alanı pazarın olmadığı haftanın 6 günü otopark olarak kullanılabilecek. Ayrıca kapalı pazar alanının dışında da 255 araçlık açık otopark yer alacak. Proje uygulanırken alandaki mevcut ağaçlar korunacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35