İzmit’te lastikler çevreye zarar vermeden toplandı

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ambalaj atıkları, bitkisel atık yağlar, elektronik atıklar, atık piller konusuna olduğu gibi ömrünü tamamlamış lastikler konusunda da önemli çalışmalar yürütüyor.İzmit Belediyesi...

İzmit’te lastikler çevreye zarar vermeden toplandı

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ambalaj atıkları, bitkisel atık yağlar, elektronik atıklar, atık piller konusuna olduğu gibi ömrünü tamamlamış lastikler konusunda da önemli çalışmalar yürütüyor.

İzmit Belediyesi ekipleri ‘Ömrünü Tamamlamış Lastiklerin Kontrolü Yönetmeliği’ uyarınca işyerlerine denetimler yaparak ömrünü tamamlamış lastiklerin ne şartlarda depolandığı ve bertaraf edildiği konusunda denetimler yapıyor. Bu kapsamda Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol müdürlüğünden verilen bilgilere göre, 2017 yılında yürütülen hassas çalışmalar neticesinde boş arsa ve çöp kenarlarından 13 ton, işyerlerinden de 250 ton ömrünü tamamlamış lastiğin toplandığı öğrenildi.

Ayrıca ekipler, kurumlara yapılan denetimlerin yanı sıra boş arazilerde de gelişi güzel atılmış lastikleri toplayarak çevre kirliliğinin önüne geçiyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35