İnşaat tozundan bıkan esnaf tedbirsiz yıkımdan şikayetçi

Diyarbakır’da, eski bir binanın yıkımı nedeni ile ortaya çıkan toz, çevre esnafın tepkisini çekti. İş yapamaz duruma gelen esnaf, yıkımın durdurulmasını talep etti.Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde eski bir binanın yıkılması,...

İnşaat tozundan bıkan esnaf tedbirsiz yıkımdan şikayetçi

Diyarbakır’da, eski bir binanın yıkımı nedeni ile ortaya çıkan toz, çevre esnafın tepkisini çekti. İş yapamaz duruma gelen esnaf, yıkımın durdurulmasını talep etti.

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde eski bir binanın yıkılması, çevredeki esnafın tepkisini çekti. Çevrede güvenlik önleminin alınmaması ve tozun kalkmasını engelleyici herhangi bir önlemin alınmadığı yıkımda, çevredeki esnaf toz nedeni ile iş yapamaz duruma geldi. Çevre esnafından Barış Gültekin, yıkım nedeni ile iş yapamaz duruma geldiklerini söyledi. Gültekin, "Yaklaşık 10 gündür yıkımın oluşturduğu zararları çekiyoruz. İnşaatın yıkımı esnasında ne bir güvenlik önlemi alınıyor ne de tozun kalkmasını engelleyici tedbir. Geçen gün, sırf bu nedenle esnaf ve çalışanlar arasında kavga çıktı. İmza topladık çevre esnaftan, sorunun çözülmesi için gerekli yerlere de başvuru yaptık. Yetkililerin bu durumu çözmesini bekliyoruz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35