Gürsu’da 15 Temmuz şehidi adına park açıldı

Gürsu Belediyesi, parklara şehitlerin isimlerini veriyor.15 Temmuz gecesi, Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’na yapılan hain saldırı sonrası şehit olan özel harekat polisi Erol İnce’nin adı, Gürsu Belediyesi’nce yapılan...

Gürsu’da 15 Temmuz şehidi adına park açıldı

Gürsu Belediyesi, parklara şehitlerin isimlerini veriyor.

15 Temmuz gecesi, Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’na yapılan hain saldırı sonrası şehit olan özel harekat polisi Erol İnce’nin adı, Gürsu Belediyesi’nce yapılan Park’ta yaşatılacak. Erol İnce’nin adını taşıyan park törenle açıldı. İstiklal Mahallesi’ndeki parkın açılış töreninde şehitlerin ruhları için Kur’an-ı kerim okundu. Gürsu Kaymakamı Mehmet Makas, parklara şehitlerin isimlerinin verilmesinin güzel bir hizmet olduğunu vurguladı. Makas, Uludağ Organize Sanayi Bölgesi tarafından şehit annesine ev verilmesinden dolayı da işadamlarına teşekkür etti.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Cenab-ı Allah nasip etti, Erol İnce kardeşimizin Eyüp Sultan Camii’nde cenaze namazını kıldık. O gün çok duygulanmıştık, aileyle beraber olduk. Ne yapabiliriz, şehit ailesinin ne kadar yanında olabiliriz, onlara ne kadar destek olabiliriz diye düşündük. Şehidimizin ailesinin her zaman yanında olacağız. Şehidimizin ismini taşıyan bu parkın yanından geçerken şehidimiz için dua okunsun, gençlerimiz 15 Temmuz’u anlasın ve unutmasın istedik. Şehitlerimizin her zaman hatırlanması, ailelerinin gururunu taçlandırmak ve gelecek nesillere şehitliğin önemini kavratmak istedik. Böylece yeni parklarımızdan dördüncüsünü şehit ismiyle taçlandırmış olduk. Parkımızın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Törene Bursa Özel Harekat Şube Müdürü Cumhur Kenan Boduroğlu, İlçe Emniyet Müdürü Erdoğan Baydemir ve çok sayıda davetlinin yanı sıra şehidin annesi, eşi, kardeşleri ve vatandaşlar katıldı. Törende Uludağ Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Yunus Aydın tarafından şehidin annesine dairenin anahtarı teslim edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35