Başiskele’de çevre çalışmaları sürüyor

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde beton kaldırım çalışmaları sürerken, sokak ve caddelerde de tek tip dekoratif perde duvarları inşa ediyor.Kent estetiğine önem veren Başiskele Belediyesi, ilçe genelindeki çevre düzenlemelerine devam ediyor....

Başiskele’de çevre çalışmaları sürüyor

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde beton kaldırım çalışmaları sürerken, sokak ve caddelerde de tek tip dekoratif perde duvarları inşa ediyor.

Kent estetiğine önem veren Başiskele Belediyesi, ilçe genelindeki çevre düzenlemelerine devam ediyor. Sıcak asfaltı tamamlanan 750 metre uzunluğundaki Pınar Caddesi’nin çift taraflı baskılı beton kaldırımlarını yapıyor.

Öte yandan, Başiskele Belediyesi imar planlarına göre yol genişlemesi yaptığı cadde ve sokaklarda da tek tip perde duvar uygulaması yapıyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yapılan çalışmalar kapsamında imar planlarına göre genişletilen, yapılaşmaların bulunduğu cadde ve sokakla yapılan tek tip dekoratif perde duvarlar sayesinde ayrı bir güzellik kazandırıyor. Tek tip duvar çalışmaları Mahmutpaşa Mahallesi Erdem Sokak, Ovacık Mahallesi Engin Sokak, Vezirçiftliği Mahallesi Gürgen Sokak ve Serdar Mahallesi Emir Sultan Caddesi’nde devam ediyor.

Cadde estetiğine önem veren Başiskele Belediyesi, yollarda genişletme ve köprü düzenleme çalışmalarını da gerçekleştiriyor. Fen İşleri Müdürlüğü Mehmetağa Mahallesi’nden Ovacık Mahallesi’ne bağlantı sağlayan Çınarcık Sokak Köprüsünü genişletiyor. 4 bin 300 metre uzunluğundaki Başyiğit Caddesi’ne dere üzerinden bağlantı sağlayan 3 köprüden biri olan Çınarcık Sokak Köprüsü 7 metre genişlikten 15 metre genişliğe çıkarılıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35