170 yıllık ağaç devrildi

Manisa’nın Demirci ilçesinde meslek yüksekokulu bahçesinde bulunan 170 yıllık akçaağaç çürüme nedeniyle büyük bir gürültüyle devrildi. Olay sırasında öğrencilerin derste olması olası bir faciayı önledi.Manisa’nın Demirci ilçesinde...

170 yıllık ağaç devrildi

Manisa’nın Demirci ilçesinde meslek yüksekokulu bahçesinde bulunan 170 yıllık akçaağaç çürüme nedeniyle büyük bir gürültüyle devrildi. Olay sırasında öğrencilerin derste olması olası bir faciayı önledi.

Manisa’nın Demirci ilçesinde halk arasında ’Papaz Oluk Çeşmesi’ olarak bilinen ve bugün Demirci Meslek Yüksek Okulunun bahçesinde bulunan alanda 170 yılı aşkın bir süredir hayata tutunan çınar yapraklı akçaağaç, çürüme sonucu zamana yenik düşerek devrildi.

Çapı 198 santimetre, boyu 23 metre ve tahmini yaşı 170 yıl olarak belirlenen çınar yapraklı akçaağaç çürüme sonucu gövdeden ikiye ayrılarak devrildi. Tarihi ağacın devrilmesi sırasında yüksekokul öğrencilerinin derste olması ve okul bahçesinde kimsenin bulunmaması büyük bir faciayı önledi. Ağacın bazı dalları bahçede park eden bir aracın üzerine devrilerek maddi hasara neden oldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35