Demokrasi Şehidinin Ailesi’ne Ziyaret

Çankırı'dan Bir Grup şehit Başçavurş Ömer Halisdemir'in Kabrini Ve Ailesini Ziyaret Etti.

Demokrasi Şehidinin Ailesi’ne Ziyaret
Çankırı’nın Eldivan ilçesine bağlı Büyük Hacıbey Köyü Kalkınma ve Dayanışma Derneği, Darbeci general Tuğgeneral Semih Terzi’yi öldürdükten sonra şehit edilen Piyade Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in Niğde’nin Bor İlçesi’ne bağlı Çukurkuyu Beldesi’nde bulunan kabrini ziyaret etti.
Kabir ziyaretinin ardından Halisdemir’in ailesi ile görüşen Hacıbey Köyü Kalkınma ve Dayanışma Derneği Üyeleri, kahramanlık destanı yazan Şehit Halisdemir’in babası ve abisi ile sohbet etti. Halisdemir’in ailesine taziyelerini ileten üyeler, şehidin ağabeyi Doğan Halisdemir’e Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye etti.
Son olarak Piyade Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in adına açılan hatıra ormanına fidan diken dernek üyeleri, demokrasi şehidi Halisdemir’in ismini yaşatmak üzere Çankırı’dan yaklaşık 400 kilometre yol yaparak Niğde’ye geldiklerini söylediler.
Ziyaretin ardından Büyük Hacıbey Köyü Kalkınma ve Dayanışma Derneği Üyeleri ve Yaran Ekibi, Halisdemir Ailesi’ne Çankırı tuzundan yapılan tuz lamba hediye etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35