Biga’da sanat sergisi açıldı

Çanakkale’nin Biga ilçesinde, ’Hayatın unsurları ve hisler’ konulu sanat sergisi açıldı.Atatürk Kültür Merkezinde açılan sergiye; Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, Bakanlık Başmüfettişi...

Biga’da sanat sergisi açıldı

Çanakkale’nin Biga ilçesinde, ’Hayatın unsurları ve hisler’ konulu sanat sergisi açıldı.

Atatürk Kültür Merkezinde açılan sergiye; Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, Bakanlık Başmüfettişi Nedim Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Hikmet Cevher, Okul Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Serginin açılışında konuşan Karabiga Mustafa Kemal Ortaokulu Müdürü Mehmet Lek, 130 çalışmadan oluşan görsel sanatlar sergisinin Karabiga için bir ilk olduğunu söyledi. Çalışmanın hem Biga’da hem de 2 Mart’ta Çanakkale’de sergileneceğini duyuran Lek: "Görsel Sanatlar öğretmenimiz Şenay Özcan nezaretinde 6. ve 7. sınıf öğrencilerimizin tüm teknikleri işleyerek öğrencilerimize ait hisleri ile harmanlanarak bir yıllık çalışmaları sergileniyor. Sergi, 5 gün süre ile açık kalacak" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35