Biga’da Bisiklet Sporunda Gelişim Başlıyor

Milli bisikletçi ve bisiklet milli takım antrenörlerinden Cenk Tufan, Biga Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği organizasyonunda bisiklet sürüş teknikleri eğitimi verdi.Biga Belediyesi Şirintepe Bilgi evinde düzenlenen eğitime Biga Gelişim...

Biga’da Bisiklet Sporunda Gelişim Başlıyor
Milli bisikletçi ve bisiklet milli takım antrenörlerinden Cenk Tufan, Biga Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği organizasyonunda bisiklet sürüş teknikleri eğitimi verdi.
Biga Belediyesi Şirintepe Bilgi evinde düzenlenen eğitime Biga Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Zübeyde Arı Darcan, Biga Devlet Hastanesi Yöneticisi Opr. Dr.Ahmet Zeren, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Bisiklet sporunun önemine değinen Eğitimci Cenk Tufan, bisiklet sporu yaparken gerekli temel teknik konuları anlattı. Tufan, doğru sele, gidon ayarları, bisiklette doğru duruş ve pedal çevirme tekniği, fren kullanımı, vites kullanımı, toplu bisiklete biniş-sürüş, bisiklet antrenmanı için tavsiyeler, bisiklette olmazsa olmazlar, genel bisiklet konuları, ideal bisiklet seçimini anlatarak katılımcıların sorularını cevaplandırdı. Biga Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Zübeyde Arı Darcan da, ‘Biga hareketleniyor herkes bisikletleniyor’ sloganı ile Biga’da ilk kez profesyonel olarak bisiklet yarışmaları düzenleneceğini duyurdu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35