Biga artık ışık ışık, daha aydınlık

Çanakkale’nin Biga ilçesinde 3,5 yıldır değişim sürüyor. Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ın ‘ışık ışık, aydınlık Biga’ sloganı gerçek oluyor.Biga sokakları ve sokaklardaki ağaçlar, zararsız led aydınlatmalarla ışıklandırılıyor....

Biga artık ışık ışık, daha aydınlık

Çanakkale’nin Biga ilçesinde 3,5 yıldır değişim sürüyor. Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ın ‘ışık ışık, aydınlık Biga’ sloganı gerçek oluyor.

Biga sokakları ve sokaklardaki ağaçlar, zararsız led aydınlatmalarla ışıklandırılıyor. İzmir, İstanbul gibi büyükşehirlerde de örnekleri bulunan ışıklandırma ile Biga sokakları güzel bir görünüme kavuşuyor. Biga çarşı merkezinde yapılan düzenlemelerle modern bir görüntü ortaya çıkmaya başladı.

Biga Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Sokaklarımızı ışıklandırma çalışmalarımız 3,5 yıldır planladığımız gibi devam ediyor. Son olarak da İstanbul, İzmir gibi büyükşehirlerde de örneği olan bir çalışmayla kent merkezimizdeki bazı ağaçları aydınlatmaya başladık. Zararsız bir led sistemi ile sokaklarımız güzel bir görünüme kavuştu. Vatandaşlarımızdan gelen, ‘Bizim işyerimizin önündeki ağacı da ışıklandırır mısınız?’ mesajlarının artması da uygulamanın beğenildiğini gösteriyor. Bu da memnuniyet verici” açıklaması yapıldı.

Çalışmanın taleplere göre şekilleneceği ve devam ettirilmesinin planlandığı ifade edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35