Başkan Işık, " 49 proje sözü verdik daha güzelini yaptık"

Çanakkale’nin Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, yaşanacak şehir ortaya çıkarmak hedefiyle çıktığı yolda dördüncü yılı doldurduklarını söyledi.Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, "Biga’mızda hem alt yapıda hem de üst yapıda...

Başkan Işık, " 49 proje sözü verdik daha güzelini yaptık"

Çanakkale’nin Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, yaşanacak şehir ortaya çıkarmak hedefiyle çıktığı yolda dördüncü yılı doldurduklarını söyledi.

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, "Biga’mızda hem alt yapıda hem de üst yapıda devrim denilecek yatırımlar yaptık. Atatürk Kültür Merkezi, Şehir Parkı gibi dev yatırımları inşa ettik. Katlı otopark, hal binası, kapalı pazaryeri gibi dev yatırımlarımızı tamamlamak üzereyiz. Engelli bakım merkezi, Tema park, Kocabaş çayı çevre düzenlemesi gibi dev yatırımları ise hayata geçireceğiz. Çarşı merkezimizi düzenledik. İlçemize yakışır şehir girişleri ortaya çıkarttık. Dört yılda gözle görülür, elle tutulur yatırımlara 125 milyon lira harcadık. Göreve geldiğimizde ev ve işyerlerini sular basıyor, elektrik kesintilerinde sular da kesiliyor, sosyal ve kültürel aktivitelerin ve ortak kullanım alanlarının azlığı nedeniyle vatandaşlarımız evlere hapsoluyor ya da Bandırma ve Gönen’e gidiyordu. Düzenlediğimiz kurslar, atölye çalışmaları, kültürel ve sanatsal etkinliklerle ilçemizde ciddi anlamda kültür ve sanata olan ilgi arttı. Kısa sürede yerel kültür ve sanat meraklıları ve üreticiler ortaya çıktı. Yaşanan gelişmeler beni ve ekip arkadaşlarımı mutlu ediyor" dedi. Belediye Başkanı olarak çocukların gelecekte yaşayacakları bir ilçe ortaya çıkarmak amacında olduğunu ifade eden Başkan Işık, " Belediye başkanlığı görevimi tamamladığımda ben de bu şehirde yaşamaya devam edeceğim. Ben doğma büyüme Bigalıyım. Vatandaşlarımızın mutlu olmasını istiyorum. Bu şehirde yaşayanlar mutlu olursa ben daha çok mutlu oluyorum" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35