banner43

42’inci Turizm Haftası Etkinlikleri başladı

Çanakkale’de 42’nci Turizm Haftası etkinlikleri çelenk sunma töreniyle başladı.Çanakkale’de 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan 42’nci Turizm Haftası etkinlikleri Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına çelenk sunma töreniyle...

42’inci Turizm Haftası Etkinlikleri başladı

Çanakkale’de 42’nci Turizm Haftası etkinlikleri çelenk sunma töreniyle başladı.

Çanakkale’de 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan 42’nci Turizm Haftası etkinlikleri Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına çelenk sunma töreniyle başladı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz Atatürk Anıtı’na, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü çelengini bıraktı. Daha sonra TÜRSAB Çanakkale Temsilciliği, ÇATOD ve Çanakkale Turizm ve Tanıtma Derneklerinin çelenkleri bırakıldı.

Daha sonra Saygı Duruşunda bulunulup, İstikal Marşı okundu.

Törende konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, "Nüfusumuzla, coğrafi büyüklüğümüzle, kıyaslanmayacak bir kültürel tarihsel mitolojik ve turistik öneme sahip ilimiz var. Bir destanlar kentidir Çanakkale. Tam 5 bin yıllık tarihe tanıklık ediyoruz. Mitolojik Troya Destanından yakın geçmişimizin şanlı Çanakkale Destanına kadar yaşanan olaylara ev sahipliği yapmış bir şehir. UNESCO’nun dünya kültür mirasları listesine koyduğu Troya Antik Kenti, Parion ve Assos yine Çanakkale’mizde yer alıyor. Turizm artık global dünyanın en iyi tanıtma ve tanınma aracı. Bir sektör. Dünyanın ve ülkenin geçmişi düzeyi ile ilgili doğru orantılı olarak gelişen en canlı sektör. Bacasız sanayi, uluslararası yeni bereket alanı. Global aktör olmanın olmazsa olmazı" dedi.

Konuşmanın ardından yürüyüş gerçekleştirdi.

Törene Çanakkale Vali Yardımcısı ve Eceabat Kaymakamı Turan Yılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Çanakkale Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Sefer Göktepe, STK temsilcileri, turizm işletmecileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner35